| Isac_Ioan_1967 a întrebat:

Ce sa fac ca sa ma deconectez la contul din calculatorul meu newcompcriticoh se numeste acesta parola pe care am bagat-o in contul acesta acum trebuie s-o bag cand deschid calculatorul cum as putea-o scoate ca sa n-o mai bag cand deschid calculatorul? urgent dau funda.

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Pentru a face acest lucru deschide meniul «Start» si in campul de cautare introdu «netplwiz». Apoi sistemul iti va sugera sa rulezi aceasta comanda.
Dupa rularea comenzii «netplwiz» pe ecran va aparea o fereastra numita «User Accounts». In aceasta fereastra dezactiveaza functia «Users must enter a user name and password to use this computer».
Dupa apasarea butonului «Ok» sistemul de operare va solicita confirmarea prin introducerea parolei. Introdu parola curenta de doua ori si apasa iar butonul «Ok».
Acum parola de logare este dezactivata.
succes.