| lacrimi a întrebat:

Ce salariu are un profesor universitar? Dar unul care preda la liceu? Care sunt cele mai bine platite meserii?

Răspuns Câştigător
| cslx a răspuns:

Unul care preda la liceu? Pai asta depinde si de vechime. Daca are multi ani vechime are sa zicem in jur de 1500 ron. Daca e "nou" are vreo 800 ron cam asa. Un profesor universitar? 3500 ron, maxim 4000 ron. Asa mi-a spus prof. de istorie!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la salariu bagate-n politica, guvern acolo sunt salariile cele mai mari, daca te referi la spaga tot acolo, daca te referi la munca cinstita, in concstructii sunt salariile cele mai mari iar in chirurgie spagile cele mai mari exceptand ce am scris in primele cuvinte.

| stealthb a răspuns:

Nu cred ca exista profesor de liceu cu salariu mai mic de 10-12 mil. La facultate probabil ca de la 15-20 in sus... dar e mai greu sa ajungi profesor universitar. Sunt banuieli, n-am informatii concrete.

| narcis13 a răspuns:

Cantaretii, actorii(cunoscuti), fotbalistii profesionisti, avocatii si mai sunt destule meserii bine platite, dar depinde si cat de bun esti in domeniuhappy