| Regedesubmunte a întrebat:

Ce salariu are un soldat în Armata Română și la ce vârstă se pensionează?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Salariul depinde, dar e ceva in plus fata de valoarea a ce faci pe piata muncii. Armata are politica asta, asa se mentine spiritul de corp. Dupa cum a spus si Cruce, am vazut mai multi trecuti in rezerva (pensionati in jargon militar, dar in functie de context poate insemna si altceva) la 40 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu sunt singurul interesat de asta laughing
Salariul nu stiu sigur, dar te poti pensiona si la 40 de ani

| Diavolcata a răspuns:

Salut, sper ca ti-am fost de folos, daca da, ajuta-ma si tu cu o funda

| Diavolcata a răspuns:

Nu o sa afli exact niciodata. Salariul e strict confidential, dar se invarte pe la 12-14 mil pe luna, poate si mai mult. citeste mai bine asta http://greatnews.ro/......la-ofiter/