| Valera_Gorbuleak_1992 a întrebat:

Salut, sunt din Moldova, ar fi posbil sa ma inrolez in armata romana, de cetatenie romana nu-i problema, ce scoli trebuie sa termin?
Ce salariu are un soldat?

2 răspunsuri:
| Costy9991 a răspuns:

Undeva la 30-40 de milioane e salariul, de preferat sa ai media 10 la scoala sa nu faci prosti, sa ai o facultate banuiesc, oricum s-ar putea ca armata sa fie obligatorie big grin

| Carpatinos a răspuns:

Depinde... Si fratele meu ar avea cam aceeasi problema, la un moment dat in Romania o sa fie inclusa armata, in schimb este o scoala pe aproape de Bucuresti, si s-ar putea sa trebuiasca sa ai cel putin 8-12 clase si probabil si scoala militara terminata, sper ca te-am ajutat