| yoanna73 a întrebat:

Ce salariu iti trebuie sa traiesti decent?

16 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

1000 €.si esti boier, dar unu singur, fara prea multe rate la banca.si cu apartament pe numele tauwinking

nony
| nony a răspuns:

@Zbenguici.am definit eu ce inseamna decenthee hee

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ce salariu îti trebuie? Banii nu-ti ajung niciodata mai ales daca esti tînar.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Defineste decent.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Citesc raspunsurile voastre si ma ingrozesc
@raidu2004 2000 lei? Cu sotie si copii? Vai de capul meu!
@Nony esti boier cu 1000 de euro?
Acuma inteleg eu de ce nu dam bice.
Decent pentru mine inseamna sa nu duci mari friji: inseamna un concediu ca lumea pentru care nu trebuie sa te apuci sa strangi bani cu un an inainte. Inseamna sa intru in orice shop si sa imi iau de la prajituri la bikini fara sa ma mai gandesc cat am pe card. Inseamna sa imi pot permite o rata cand vreau. Si tot asa.

| Leea1234 a răspuns:

In romania, cu 1000 de euro traiesti bine!(asta depinde si de stilul de viata al fiecaruia)mie imi sunt de ajuns!

| EUSIATIT a răspuns:

Stii draga mea ca .cu cit ai mai mult cu atit mai bine. nu? Daca ai fost invatat sa tragi de saracie atunci nu mai ai timp sa te gindesti cam cit ti ai dori sa ai... dar ca sa ti raspund la intrebare as sp cam ...1500 de euro sa pot sa mi platesc rata la banca si sa mi mai ramina si mie... rata e de 1000 de ron pew luna

| remus a răspuns:

O familie compusa din 4 persoane la pretentii modeste, minim 6000 RON, la tara unde mai produc o leguma, fruct, apa la fintina, atit consum in medie, asta numai daca sintem toti sanatosi, altfel...

| Diav0la a răspuns:

Fiecare intelege altceva prin decent. unii inteleg a avea ce pune pe masa copiilor ...sa isi poata plati facturile la utilitati ...altii sa aiba cu ce isi intretine masina...altii vila... E relativa intrebarea...
Pentru un om apartinand paturii de mijloc cred ca suficient ar fi un salariu de 1000 de euro...

| iulia_5454 a răspuns:

Depinde ce intelege fiecare prin decent.in momentul de fata am 1100 lei pe luna din care trebuie sa platesc chirie in bucuresti si sa imi ramane de haine, cosmetice, mancare. daca as avea 2000 de lei pe luna m-as descurca altfel(nu am iubit care sa ma ajute, iar mama nu isi permite )

| yoanna73 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. dar cei cu salariu minim ce fac? cum se descurca? in ce parte mergem?(romania)

| raidu2004 a răspuns:

Daca ai sotie si mai ai si copii eu cred ca minim 2000 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decent in tara.......eu zic 800 de euro/luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minin 15 mil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana ar trebui sa aiba cel putin 800 euro pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de conditia fiecaruia, vorba lu zbengu-defineste decent. cei care au 6milioane or sa spuna ca 10 mil ar fi de ajuns. cei care au 800 de euro, nici cu 3000 nu se vor multumi. iar pentru cei cu 6 mil, 800 de euro este o utipie.