| CuUnScop a întrebat:

Ce se intampla cand cineva zice ca va muri? Va rog frumos raspundeti! Am auzit ca lumea care spune asta la scurt timp moare! Mama a spus asta azi.A zis ceva de gen:
-Vaai,cat de frumos e totul!
Apoi se uita trist la mine si zice:
-Mama, eu cred ca o sa mor.Sunt intr-o depresie.Ma supar din tot si prea imi vine sa plang de la orice...si admir natura de zici ca nu o sa mai apuc vara viitoare...
Va rog spuneti-mi ce se poate intampla! Mai bine mor eu decat sa moara ea.

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Incercati sa o duceti la doctor, nu i de joaca cu boala asta numita depresie, oricand poate claca si nu cred ca ai vrea sa traiesti cu sentimentul asta ca ai fi putut face ceva si nu ai facut

| Cherilyn a răspuns:

Nimeni nu poate sa prezica cand cineva va muri...
In momentul asta, mai important ca superstitiile si chestiile din batrani este ca tu sa fii alaturi de mama ta.
Intreab-o cum se mai simte, daca ia ceva medicamente impotriva depresiei, spune-i ca ai vrea sa stii ce simte in momentul de fata, daca o poti ajuta cumva...
Daca lucrurile se inrautatesc ar trebui sa consulte un medic.
Numai bine! happy

| chichiale a răspuns:

Universul este alcatuit numai din ganduri pozitive si negative...Mama ta trebuie sa gandeasca pozitiv, pentru ca atunci cand gandesti negativ te imbolnavesti la trup(inima, ficatul, etc).Iti recomand o carte(nu stiu daca se mai gaseste dar este si un film facut dupa ea)care se numeste,, The Secret"(Secretul)scrisa de Rhonda Byrne. Pana atunci, MULTA SANATATE!