| Antonio12312312 a întrebat:

Ce se intampla daca nu duc cartile la sfarsitul scolii?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Se pot intampla mai multe lucruri :
- sa ii spuna dirigintelui ca lipsesc carti iar el sa va puna sa le aduceti sau sa le platiti (vreo 4-7 lei cartea)
- nimic... manuale se pierd in fiecare an dar daca sunt multe atunci la sigur o sa va spuna ceva

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La finalul liceului, ca sa-mi ridic diplomele, mi-au cerut sa inapoiez 2-3 carti 'uitate', sau sa le platesc, altfel nu imi dadeau actele.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Le poți înapoia și în timpul vacanței la secretariatul școlii/liceului. Le poți lega cu o sfoară și atașezi un bilețel cu numele tău, numele dirigintei și clasa.
Dacă e vorba de o situație de corigență, manualul se poate păstra până la începutul noului an școlar.

| SilentRain a răspuns:

Vine apocalipsa