| painecuzahar a întrebat:

Ce se intampla in Cluj de sunt chiriile atat de scumpe? Am vizitat orasul de cateva ori si nu am inteles hype-ul, e inghesuit si haotic

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Au explodat prețurile în ultimii ani pentru că sunt multe multinaționale care au angajați acolo, în plus, universitatea babeș din cluj e cam cea mai bună din românia și atunci e clar că se înghesuie studenții. Acum vreo 10 15 ani era mai frumos dar acum îți dau dreptate, orașul e aglomerat și înghesuit, și eu vreau să vând și să mă mut altundeva de la anul probabil, m-am cam săturat de îmbulzeală.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se intampla nimic, e un oras dezvoltat economic si piata dicteaza preturile.

| dullcat a răspuns:

E din cauza rechinilor imobiliari care induc o cerere falsa pentru locuinte, efectul negativ fiind scumpirea per general.