| coty18 a întrebat:

Ce se va intampla k andrei din pariu k viata va muri sau nu?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Eu cred ca nu, ce rost ar mai avea serialul nu? s-ar fi terminat acum, dar continua si anul viitor!

4 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Am vazut ca Andrei moare,dar Ioana(Alina) isi pune de Craciun o dorinta sa fie din nou fiica politistului si Andrei fiul d-nei Mara, dar cred ca asta v fi doar un episod special, iar la sfarsit Ioana isi va dori sa revina in lumea ei si va descoperi ca Andrei nu a murit.

| Minks a răspuns:

De sete...

| Gumiţă a răspuns:

Tii minte episodul in care Ancuta isi imagineaza ca,Cristi vine,o ia in brate si mananca din eugenia ei? A parut foarte real,insa a fost ,,o viziune,, de-a Ancutei.DECI
Daca te-ai uitat la ultimul episod din Pariu Cu Viata,in secventele din urmatorul episod,Ioana ii spunea lui ,,Mos Craciunn,, ca-si doreste ca ea si cu Andrei sa nu fi fost schimbati la nastere,apoi apare Andrei,fiind sarac in familia politistului si Ioana in familia careia i se cuvenea...de aici rezulta ca ,,Mosul,, i-a indeplinit dorinta Ioanei,insa fac referire la prima fraza care ti-am spus-o,cea cu viziunea Ancai si trag concluzie ca tot o viziune a fost si cea a Ioanei cu dorinta indeplinita...Ca doar nu exista ,,Mos Craciun,, ca sa ii indeplineasca dorinta.Datorita faptului ca producatorii vor sa ne tine in suspans au pus acea scena cu speranta ca telespectatorii sa creada ca Ioanei i s-a indeplinit dorinta,de fapt fiind contraiul.
Cat despre Andrei ce pot spune?hmmm...tot in secventele din episodul urmator se putea cinstata ca el se afla pe patul de spital avand o fisa cu ,,donatori de organe,, parca alaturi...Tinand cont ca a fost injunghiat in partea stanga a pieptului,stim ca acolo este inima indreptata,deci concluzie Andrei are nevoie de un transplant de inima.
Asta este parerea mea,sunt fan al filmului si am analizat fiecare particica a filmului pentru a o intelege cat mai bine de aceea am ajuns la parerile de mai sus,insa este de tinut cont ca nimic nu e sigur din ce-am spus eu.Asta e doar opinia mea,insa in film poate fi diferit.

| cheytlin a răspuns:

Eu cred ca nu moare nu stiu daca va uitati la iubiri secrete dar si radu spunea doctorul ca a murit si de fapt nu a murit e viu si sanatos ne te lua dupa secvente dac nu vezi tot episodu degeaba ca din secvente poti intelege gresit deoarece o secventa este scurta si nu intelegi bine ce vrea cu adevarat sa spuna