| anonim_4396 a întrebat:

Ce sititi voi despre Romania noastra "scumpa". Ce e mare, ca se vb limba romana, ca...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că e plină de ţigani.
Că e plină de oameni ce suferă de diverse boli.
Că nu are doctori suficienţi pentru a trata toate acele boli.
Că este condusă de nişte hoţi mizerabili şi idioţi.
Că are oameni prea îngăduitori cu anumite minorităţi şi le lasă pe acestea să se creadă stăpâne în ţara noastră.
Că are sau avea, bogăţii naturale nenumărate.
Că a fost considerată " grânarul " Europei cândva.
Că a avut o infrastructură, o industrie de invidiat în perioada '68-'89.
Că nu-şi preţuieşte valorile aşa cum trebuie şi le lasă drum liber pentru a se stabili şi acomoda cu altă ţară(Brâncuşi, Enescu, Eugen Ionescu, etc).
Că e o ţară unde majoritatea cetăţenilor au fiecare o urmă de personalitate în ei, şi este nevoie doar de un mic gest pentru a-i face pe toţi să şi-o arate public.
Că probabil, peste 20-30 de ani nu va mai exista " România ", planul de regionalizare fiind doar începutul.
etc.

| JustAskingBruh a răspuns (pentru anonim_4396):

HAHAHHAHA super tare faza cu tigani "ca e plina cu tigani" hahahahah super super neo intrebat si pe noi la geogra, ma trebuia sa spun asta rolling on the floor))))))

4 răspunsuri:
| vreau1alint a răspuns:

Ca avem cele mai interesante obiective turistice din Europa,
ca avem cei mai destepti elevi
ca medicii nostri sunt doriti peste tot
ca avem parte de zapada iarna si de peste 30 de grade vara
ca majoritatea celor de aici stiu sa isi traiasca viata si nu au nevoie de psiholog de la 10 ani
ca exista romani care isi iubesc tara si vor sa faca o schimbare
ca avem cele mai frumoase peisaje, cele mai frumoase femei, cei mai ingeniosi intreprinzatori, cele mai bune legume si probabil ca totul ar fi acum mult mai bine daca cei de la putere nu ar mai sta ca niste catelusi la usa Europei desi noi ne puteam descurca si fara sa intram in UE.

| JustAskingBruh a răspuns (pentru vreau1alint):

Vreau1alint bine zis si tubig grin la tine ma bucur ca totul e pozitiv.

| JustAskingBruh a răspuns:

Ba ba McNigel super tare faza cu tigani hahaha trebuia sa ii spun asta la profu de geografie cand neo intrebat si pe noi hahah laughing AI FUNDA