| Cute Ss a întrebat:

Ce stiti despre zodia scorpion? Cum se comporta prietenii vostri in zodia asta?

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Multe se pot spune si multe chiar se spun, insa cel mai frumos gand exprimat despre aceasta zodie l-am gasit in cartea unui francez Andre Barbault care spune:"Scorpionii armoniosi sunt cei mai fericiti oameni de pe planeta."Se mai spune despre ei ca au putere mare asupra celorlalti, exercita un soi de fascinatie prin magnetism fizic. Oricum oamenii din aceasta zodie sunt prieteni loiali aspri cu altii dar si cu sine. Un prieten scorpion, odata ce ti-l faci, nu te va dezamagi niciodata dar te poate judeca foarte aspru.

lolita
| lolita a răspuns:

Pai april a spus cam tot, eu nu pot zice prea multe deoarece sunt nascuta in zodia scorpion si nu as vrea sa ma laud.laughing

Shin
| Shin a răspuns:

@april, mai spune-mi, mai spune-mi te rog, ca bine graiesti tongue Hraneste-mi orgoliul tongue
Shinwinking

| alexutzu00791 a răspuns:

April ai zis cumva "scorpionii cei mai fericiti barbati de pe planeta"? Poate cei mai frustrati. Sunt scorpion si stiu ca noi astia din zodie, daca ar fi sa ma ghidez pe asa ceva avem cate putin din toate. Eu sunt prieten cu cel ce ma considera prieten, dusman fara steguletze albe cu cel care ma uraste. Ce imi place cel mai mult e sa simt ca ajut oamenii, sa am un aer protector, dominator dar imi place foarte mult sa ma si razbun pe cineva, genul de idee"ti ai facut-o cu mana ta". si scopionii, adica eulaughing avem memorie de elefant. Nu uitam niciodata ceva ce sta la baza unei premize

| Bianca26bb a răspuns:

Eu sunt scorpion.big grin
Eu ma consider... sensibila, ma consum pentru. orice... insa mi-a spus o cunostinta ca mi se potriveste leul daca sunt asa.
Stiu din horoscop ca scorpionii in general, daca isi propun ceva, vor face acel lucru.

| Ionut_2080 a răspuns:

PAi sa vedem (din ce-am citit mai jos se vede ca sunt puncte comune pentru fiecare) Scorpionii pot fi cei mai buni prieteni, oups de fapt sunt cei mai buni prieteni pe care ai vrea sa ii ai, da cu mica (si cea mai importanta) conditie este sa nu ii jignesti sau sa le calci pe coada.Viata mea de scorpion m-o invatat ca e greu in lumea asta insa datorita fixabilitatii pe care o am imi propun multe lucruri. Evident avem si defecte si calitati.Insa din ce-am citit din alte horoscoape si despre alte zodii am observat ca scorpionii par ca ar avea toate calitatile si defectele din fiecare zodie + cele ale lui originale si unele defecte mai conturate altfel si fac si eu ca si alex_botea de ce nu sunt cel mai fericit barbat de pe planetalaughing Ca asa am citit in ce-a scris april, oricum succes si daca ai un prieten in scorpion cel mai tare te doare cand sti ca unul se lauda mai tare ca celalaltlaughing!

| rallu95 a răspuns:

Am o carte intreaga despre zodii. O sa-ti scriu un fragment despre scorpion:
"Al optulea semn al zodiacului, imediat dupa Balanta care incearca sa exploreze lumea cu ajutorul inteligentei, Scorpionul poate fi definit prin dorinta sa de a descoperi emotiile altora, de a observa cum reactioneaza ei in in fata celor mai diverse situatii.Este simbolul sexualitatii si al mortii, al inceputului si al sfarsitului. Cei nascuti in aceasta zodie incearca sa investigheze si sa ajunga la concluzii juste, sunt intuitivi si insistenti.
Scorpionul este inzestrat cu o vointa de fier si se teme ingrozitor ca ar putea deveni dependent de ceilalti.Cateodata poate avea tendinte autodistructive, iar veninul pe care-l improasca pentru a-si anihila adversarii il otraveste chiar pe el, armele folosite se intorc impotriva lui.Este extren de hotarat si, cand a luat o decizie, e destul de improbabil sa se mai razgandeasca. Dar nativul este foarte incapatanat, asa ca isi urmareste scopul cu o ambitie de nezdruncinat."

Cartea se numeste "ZODIAC UNIVERSAL" editura RADUTA
Spor la cititlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt scorpion, deci stiu ce zic, nu vreau sa ma laud! Dar cei din aceasta zodie suntem foarte dedicati celor pe care-i numim prieteni, avem magnetism erotic foarte puternic, si suntem orgoliosi, dar credinciosi celor care ne merita prietenia, mergem pana in panzele albe pentru ei, defecte avem si noi, suntem foarte incapatanati, duri cand cineva greseste, dar stim sa iertam...

| duda_6036 a răspuns:

Bine a spus april despre ''scorpionii armoniosi''. Dar daca ai in preajma un scorpion ce nu e in armonie cu sine ai 'marea ocazie' sa-i simti latura autodistructiva. Nu doar isi va face rau singur ci va cauta vinovati in jur pentru ceea ce i se intampla(chiar daca autorul e chiar el).