| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce talente neexploatate aveti?
Ce stiti sa faceti foarte, foarte bine?
O aptitudine reala pe care v-ati putea baza, de felul: cantati foarte bine (voce, instrument), mestesug, cunoastere temeinica a unei limbi, gatiti excelent etc? big grin Si pentru care ati putea fi platiti, desigur.
Nu ma refer la locuri de munca 'moderne', statice, in birocratie, call centere, corporatii etc.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știu engleză foarte bine, am tradus cărți de specialitate din domeniul medicinei.

| Dismally a răspuns:

Ocultismul si gatitul big grin

| sopranaCadaverica explică (pentru Dismally):

Ocultism cum? Ghicesti in cafea?

| Dismally a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ghicitul nu, m-a atras mai mult partea de magie, vraji, ritualuri magice etc.

| FreddieM a răspuns:

Trecutul meu laborios in zona scenografiei mi-a dezvoltat diverse aptitudini care-mi permit sa lucrez cu diferite materiale, plastic, lemn, metal, piele, tesuturi, rasini chimice. Construiesc, repar, restrucurez orice tine de spiritul creativ, opere dar nu doar din lumea artei, ci si casnice, tapiterii,, restucturari mobiler antic, decoratiuni interne si externe, reparatii de tot felul. Mai am un hobby si anume arta fierului forjat. Din pacate, actualmete nu am posibilitatea sa o dezvolt, dar ramane acolo,, de rezerva"
Am talent la desen, sculptura, tapitez, croiesc si cos si la masina (am lucrat de mic pe langa mama mea), lucrez material lemnos si metale sunt expert la sudura (sunt capabil construiesc orice tip de structura din metal).

Or mai fi si altele dar nu mi le amintesc acum.
Sa stii ca tot ce am mentionat aici sunt reale talente si imi place sa le pun in practica cu mare drag in orice ocazie.
Aa..imi place si ma pricep sa tund parul.
Pace

| FreddieM a răspuns:

Dar tu? Ce talente ai? La ce esti,, experta"?

| sopranaCadaverica explică (pentru FreddieM):

Desen, pictura (inca perfectionez), artizanat, modelaj in lut, scris, limba franceza

| morfeo a răspuns:

Pai am facut 12 ani de zile inot, deci in cativa ani dupa ce termin facultatea m-as vedea instructor.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Cant si gatesc

| Justme32 a răspuns:

Sunt un bun sfătuitor în aproape orice domeniu. M-aș vedea plătit 100 lei pe oră

| InvatamProgramare a răspuns:

Daca programarea nu se pune ( pentru ca e loc de munca 'modern') Ma pricep la calatorit si urcat pe munte si am organizat multe drumetii cu prietenii, deci as putea fi un ghid turistic/montan bun.

| sopranaCadaverica explică (pentru InvatamProgramare):

Fain! Se pune, se pune!happy e stiinta calculatoarelor, pana la urma :d

| Yrem3119 a răspuns:

Foarte bine stiu sa gatesc, uneori mai si pictez, ma relaxeaza fff mult, dupa o zi de stat cu 3 copilasi, curatenie, mancare si joaca, seara ma mai relaxez uneori!

| Hijuro a răspuns:

Sa fiu patron si sa imi conduc micutul magazin profitand de pe urma virusului