| Yudabo a întrebat:

Ce sunt atacurile de panica și de ce apar? Poate o persoana care nu a avut așa ceva să facă? Din ce cauza? Este izolarea o cauza? Sau problemele cotidiene?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la frica, izolarea nu ajuta. E tratament pentru asa ceva, se recomanda ca pers afectata sa aiba un servici bun si o viata linistita. Daca nu poate in RO atunci sa plece in alta tara

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Sigur ca o persoana care nu a avut, poate face atac de panică. În general apar din cauza fricii. Izolarea nu este rezolvarea și nu este nici prielnica. Dar totodată eu nu prea sunt de acord cu tratament pentru asa ceva. Tratamentul da dependenta. Dacă te trezești ca ramai fără pastile iar te ia panica. Eu spre exemplu, mi s-a întâmplat de vreo 2-3 ori sa fac atac de panică dar imediat am început sa ma gândesc în alte părți, la alte lucruri să-mi revin și sa pot face ce am de făcut.