| Morphine21 a întrebat:

Ce te face sa zambesti?
Ce te face sa suferi?

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Incerc sa zambesc chiar si atunci cand sufar. Nu reusesc insa intotdeauna. Ce vreau sa spun e ca incerc sa gasesc in orice un motiv sa zambesc, fiindca cred ca exista intotdeauna unul, desi rareori iese in evidenta.
Cat despre suferinta, cred ca tot ce e rau ma afecteaza, in proportii diferite poate, insa isi lasa amprenta asupra mea. Lucrurile ce ma influenteaza cel mai puternic sunt probabil minciuna, din partea celorlalti si ura, din partea mea.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Copii care se joaca/O melodie trista care mereu "deschide" rani vechi

| Bacemi a răspuns:

Ma face sa zambesc atunci cand vad un gest dragut : un zambet, o imbratisare, un pupic, o privire calda, etc.

Sufar cand vad nepasare si mai ales cand vad unele persoane care se bucura din pricina raului facut altora.

| Libelle a răspuns:

Cand imi amintesc cate ceva placut...zambesc
cand nu se intampla ceva ce imi doresc farte mult, sau stii senzatia aia de dezamagire...ma face sa sufar(aici sunt mai mult lucruri)

| fluturas a răspuns:

Fericirea altora love struck prietenii, parintii happy

indiferenta, rautatea, nedreptatea...

| Rukhsandra a răspuns:

Pai iubitul meu ma face sa zambesc big grin
Si sa sufar lucrurile care mi se intampla ( azi am avut numai ghinioane straight face )

| Hmmmm a răspuns:

Un zambet venit din partea unui om ma face si pe mine sa zambesc.
de suferit...cred ca pana acum indiferenta m-a durut cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma face sa zambesc orice este facut din suflet. Ma fac sa zambesc glumele, zambesc cand vad oameni fericiti, zambesc cand stiu ca am prieteni langa mine, zambesc cand vad un zambet.Sufar atunci cand pierd ceva, cand stiu cam am multe de spus dar nu le pot spune.