| lazio9 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa tirmit un pachet in America? de unde cumpar plicul? dupa ce il cumpar bag inauntru ce am de bagat apoi inchid, scriu adresa si merg cu el la posta? acolo mai trebuie completat ceva formular? sau. doar il cantareste dau banii si gata? multumesc anticipat. dau funda happy

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai ori trimiti plic, ori colet (pachet). Iei un plic de la librarie sau de la posta si-l completezi. Daca-l trimiti cu confirmare de primire iei un formuar din cele aflate pe masa si-l completezi. Duci plicul si formularul la ghiseu si platesti si gata. Daca-l trimiti fara confirmare sau recomandat nu trebuie sa completezi nimic. Te duci la ghiseu. Daca pui colet trebuie sa completezi un mandat postal pentru colet. Intrebi pe cineva mai invarsta daca nu te descurci.