| Crisyy a întrebat:

Ce trebuie sa faca o persoana sa ajunga la criminalistica?

5 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Ucigand un semen.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sa se impuste!

| walentina a răspuns:

Cred ca s-a referit la sectia de criminalistica din cadrul unei facultatilaughing rolling on the floor))

| walentina a răspuns:

In primul rand trebuie sa iei bacul. Dupa aceea sa te inscrii la Academia de Politie, Facultatea de Politie si sa treci anumite probe (destul de dificile)! Etapa I – ELIMINATORIE cuprinde:
- testarea psihologică (se efectuează la unităţile teritoriale);
- examinarea medicală;
- verificarea aptitudinilor fizice.
Probele se susţin în ordinea prezentată şi fiecare dintre ele este eliminatorie.
Candidaţii la concursul de admitere pentru învăţământul cu frecvenţă redusă
nu susţin probele de examinare medicală şi de verificare a aptitudinilor fizice.
Etapa a II-a – SUSŢINEREA PROBELOR DE EVALUARE A
CUNOŞTINŢELOR cuprinde:
Istoria – test grilă;
Limba română – test grilă;
Limba străină – test grilă.

| Relax_7124 a răspuns:

Când este comisă o faptă antisocială, la faţa locului vin experţii care caută urme. Specialişti care iau probe de la locul faptei, le analizează şi oferă date pentru o reconstituire. Ei sunt criminaliştii. Ti s-a intamplat sa te uiti la un obiect sau la o persoană încercând să descoperi urme ce ar putea să te facă să iti dai seama ce anume s-a petrecut cu ele? Sau să te gândesti de unde ar putea proveni o pată de ruj pe o camaşă sau de ce un anumit lucru s-a stricat? Asta inseamna ca esti un mic criminalist
Sper ca la asta te-ai referit cu intrebarea eu asta am inteles
daca e asa cum am crezut eu Fundaaa?puppy dog eyes plss