| yubitha a întrebat:

Ce trucuri de machiaj stiti pentru a avea ochii mai mari? fundita:*

Răspuns Câştigător
| Manhattan a răspuns:

Ca sa para ca ai ochii mai mari ai doua variante, dar depinde care ti-e stilul.Eu le-am incercat pe amandoua, una pe un ochi, una pe un ochi si m-am plimbat prin casa intreband pe toata lumea acoperind cate un ochi, pe rand care le place mai mult.
Varianta smokey eyes, cu culori inchise si mate, fara pic de sidef.
Acoperi cu culoarea cea mai inchisa coltul exterior al ochiului si pe cel interior.In mijloc folosesti o culoare dumai un pic mai deschisa, de exemplu daca folosesti negru pentru colturi, pui gri inchis in mijloc. Zona de sub spranceana o lasi perfect curata.Folosesti creion sau tus pentru pleoapa superioara si rimel.Nu pune creion negru in interiorul pleoapei inferioare, micsoreaza ochiul.
Variata 2 : Folosesti 2 tonuri din aceeasi culoare, fard sidefat (albastru inchis si albastru deschis) sau o culoare + alb. Coltul exterior inchis, machezi pleoapa pana la mijloc, coltul interior deschis.Contur intr-o culoare inchisa, dar nu negru, arata vulgar, maro, sau albastru inchis, in functie de ce culoare folosesti.Rimel si gata.Trebuie insa sa completezi si cu o coafura potrivita, culoarea parului e foarte importanta. Specialistii spun ca cea mai potrivita culoare pentru parul unei femei, care o pune in valoare cel mai bine este cu 2 tonuri mai deschisa decat culoarea ochilor, iar pentru cele cu ochii verzi sau albastri, culoarea pe care o aveau la varsta de 3 ani.