| andra13maria99 a întrebat:

Ce v-a placut la doua loturi? cel mai frumos raspuns primeste funda...

Răspuns Câştigător
| JustSmileAndSmile a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult ghinionul pe care il avea Lefter Popescu.
Faptul ca a ghicit cele doua solutii de la loterii dar le-a inversat a fost "cireasa de pe tort" dupa toate peripetiile petrecute.
Si inca cateva lucruri pe care le ador la astfel de opere sunt :
1. umorul care reiese din intamplari, dialoguri, contexte
2. onomastia numelor (acum sa fim sincer Lefter si Elefteria Popescu sunt multe chiar si numele de Popescu arata cat de obisnuita si deloc iesita din comun era aceasta familie)
3. felul in care sunt povestite astfel de nuvele

(iti recomand Popa Tanda de Ioan Slavici vin intalni toate cele 3 trasaturi de mai sus)

3 răspunsuri:
| JiTerra a răspuns:

Umorul clar ^^ iar sfarsitullunul ironic dupa mine ^^ l-am citit in a7-a parca thinking mi s-a parut chiar intresant si cum incepe cu cautarea biletelor...

| JustSmileAndSmile a răspuns:

Corectez : sunt mai multe

| zMyka a răspuns:

Mi-a placut ingrijorarea celui care a pierdut loturi si nu le mai gasea, adica era cam ''disperat'', si cum a reactionat el cand a vazut ca gresise numerele loturilor. happy Sincer a fost tot frumos si amuzant.