| Angelindeed a întrebat:

Ce va da energie și motivație sa trăiți?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asta e o intrebare pentru pușcăriașii condamnați pe viață (sau la moarte)?

| Lioana a răspuns:

Sentimentul de existenta pe care il simt in fiecare dimineață la trezire, ocazia de a vedea oameni, de a interactiona cu ei, sansa de a visa la ceea ce imi doresc, posibilitatea de a gandi si a face planuri pentru a obtine ceea ce imi doresc, lucrurile placute pe care le vad in jurul meu (un zambet, o floare, o persoană care are nevoie de ajutorul meu) si multe altele.
Numai faptul ca exist, ca am o putere neexploatata inca in mine, ma face sa simt ca viata e cel mai pretios cadou primit vreodată.

| gemeni6226 a răspuns:

Ca nimic nu tine o vesnicie nici binele nici raul.Acum am fost intr-o perioada mai proasta, trebuie sa vina binele.Si sper caci chiar va veni trebuie sa am un pic de rabdare.In alta ordine de idei sunt oameni care au nevoie de mine, si cred cu tarie ca pana traiesc cineva mereu va avea nevoie de mine.

| FredericChopin a răspuns:

Viata logic ce altceva