Întrebare recomandată | scrisoarededragoste a întrebat:

Ce vă pasionează în mod deosebit, ce hobby-uri aveţi şi cum vă omorâţi timpul liber? ( fiţi cât mai sociabili ). Mulţumesc pentru atenţia acordată!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Program de vara: iesirile cu bicicleta, adesea la Lacul Morii din Bucuresti, unde mai fac citeodata si o baita (deci si inotul).
Program de iarna: desenul si pictura. Deja m-am inarmat cu pensule si culori, cit sa ma tina toata iarna, ca doar avem o iarna lunga in fata!:)
Iar daca ma tin puterile ca acum trei ani, cind am invatat doar cu Helpul programul CorelDraw, poate anul acesta voi invata si Autocadul. Nevoie te impinge uneori!
In rest, nu strica un pic de lucru la gradina, pictarea peretilor (poti vedea ce fac pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com) din care as vrea sa fac o afacere, sau amenajarile interioare, o pasiune din care si traiesc.

| scrisoarededragoste explică (pentru cristi202):

Foarte frumos, să fi binecuvântat.

163 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mă pasionează în mod special oamenii frumoşi, muzica, poezia, fotografia... Arta în toate manifestările ei. Frumosul.

| scrisoarededragoste explică (pentru NOname):

Frumos răspuns, mulţumesc!

| EternalVampire a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Cu placere

NOname
| NOname a răspuns:

Aşa e.

| pwp a răspuns:

Ador sa citesc, dar si sa ma plimb, sa fac poze la peisaje si sa admir frumusetea unor locuri.

| scrisoarededragoste explică (pentru pwp):

Felicitări faci ceea ce este frumos. Mulţumesc pentru răspuns.

| pwp a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Cu placere happy Felicitari pentru intrebarea pusa happy

| scrisoarededragoste explică (pentru pwp):

Mă bucur că ţi-a plăcut întrebarea. Te mai aştept prin vizită şi cu alte ocezii. O seară cu zâmbete.

| mona a răspuns:

Imi plac calatoriile, imi omor timpul liber cu copilul si la pc

| scrisoarededragoste explică (pentru mona):

Avem o mămică grijulie, să îţi trăiască îngeraşul/îngerica. Da, călătoriile sunt plăcute, ne mai dezleagă de monotonia zilnică.

| mona a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Mersi mult

| Gregory a răspuns:

Salutare. În timpul liber îmi place să desfășor următoarele activități:
- să merg la Sfânta Biserică;
- să citesc;
- să mă plimb sau să călătoresc (când am posibilitatea);
- să ies cu prietenii;
- să îmi ajut semenii (dacă au nevoie);
- să ascult muzică;
- să vizionez filme, desene animate sau vreo eminsiune interesantă;
- să merg la cumpărături;
- să fac curățenie;
- să intru pe internet.
Tu cum îți petreci timpul liber? happy

| scrisoarededragoste explică (pentru Gregory):

Cu mare drag şi cu mare atenţie depinde de fiecare zi în parte. De exemplu astăzi mi-am ocupat timpul liber îngrijind o rândunică care a căzut de pe blocul vecin sau vreun etaj. S-a ales cu ciocul puţin rupt, dar acum e teafără, am reuşit să o scap de ghiarele pisicii ce dădea târcoale. În general îmi place pictura, desenul tehnic, fotografia etc Tot ceea ce se numeşte "artă". God bless you!

| Gregory a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Thank you. God bless you too. happy
Minunat! Mă bucur că mai există astfel de oameni. Dumnezeu să te ajute în toate cele bune. happy

| scrisoarededragoste explică (pentru Gregory):

Şi pe tine la fel. Fi binecuvântat. happy

| 4b a răspuns:

Vrea sa cred ca nu-mi omor timpusad
Ador psihologia, asa ca...''citesc'' oameniwinking
Somn usor

| AndyIQ a răspuns:

Poi de foarte multe ori jocurile pe calculator, scapt de trecerea inceata a timpului prin muzica si alaturi de prieteni happy, un alt hobby ar fi aventura descoperind lucruri noi happy, iesirile tongue

| Laurretta a răspuns:

Cel mai mult ma pasioneaza teatrul, imi place mult sa recit. big grin In ultima perioada imi omor timpul liber facand cuvinte incrucisate si stand in fata calculatorului.

| scrisoarededragoste explică (pentru Laurretta):

Eşti prima până acum care pronunţă cuvântul "teatru". Da, este minunat.

Cuvintele incrucişate îmi aduc aminte de spital, numai acolo îmi omoram timpul cu aşa ceva, deci nu-mi plac. He he!

| Laurretta a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Da, este foarte frumos si distractiv teatrul. Sincer si eu tot in spital am inceput sa fac cuvintele incrucisate, insa acum ma distrez sa le fac cu colega mea de banca in timpul orelorwinking

| foxsilver a răspuns:

Din pacate nu am timp pentru toate pasiunile pe care le am; si am multe pentru ca am pus suflet in tot ce am invatat sa fac,si am facut,incepand de la muzica si literatura,pana la artizanat,de la grafica si fotografie, pana la plimbari cu bicicleta, de la traforaj pana la gradinarit.
Daca mi-ar fi placut mai putine lucruri in viata, probabil ca as fi gasit timp pentru ele, dar asa... timpul e cel mai mare dusman al meu sad.

| Musique a răspuns:

Desenul.
Seară faină.

| Demise a răspuns:

Mă pasioneză desenul şi muzica. Desenez, cânt la chitară, citesc cărţi şi reviste. În afară de astea, ies în oraş sau în cartier, vorbesc la telefon sau stau pe internet.

| scrisoarededragoste explică (pentru Demise):

Nu-i rău deloc, poate facem o trupă.

| Demise a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

thumbs up

| iuliaGirl11 a răspuns:

Păi in primul rând, îmi place să umblu cu prietenii, prin parc, prin centru pe un prind. Dacă nu-s disponibili îmi omor și eu timpul pe facebook sau la un film thinking

| alexandra2859 a răspuns:

In timpul meu liber citesc.
carti despre astronomie, mistere, despre lucruri inexplicabile, piramide, extraterestri si lista continua.

| StewartCassie a răspuns:

Buna. Ma pasioneaza dansul, imi place sa dansez, imi place muzica, dar si sa citesc.Chiar luni astept un colet de carti din triologia ''Fortele raului absolut''. Ador sa citesc, dar mai mult sa vad multe carti in biblioteca. De fapt, am mai multe pasiuni, mersul cu rolele, bicicleta, la vara vreau sa invat sarituri de coarda mai grele, poate fac ceva. Cred ca mai exista lucruri care m-ar putea pasiona, dar pe care inca nu le-am descoperit. In timpul liber, pe langa iesit pe afara, jucat cu catelul meu Astro, mai vizionez si filme. Ultimele 2 filme pe care le-am vazut recent au fost ''War of the Worlds'' si ''Breaking Dawn 2'', iar azi serialul ''Faith- The great Doctor''(serial coreean). Cand vreau sa ma uit la filme, il iau pe tati cu mine si ne uitam amandoi, de la el am ''mostenit'' pasiunea pentru filme, mai ales cele de actiune. Acum astept sa apara pe net. True Blood, pentru ca nu am HBO ca sa pot sa-l vad la TV. Pe tine ce te pasioneaza?

| scrisoarededragoste explică (pentru StewartCassie):

Şi pe mine mă pasionează pictura, pianul, desenul tehnic... dacă este vremea bună ies la o plimbare cu rolele, cu bicicleta, fac o partidă de tenis de câmp sau pur şi simplu fotografiez minunăţiile ce ne înconjoară zi de zi.

| DrunkenRat a răspuns:

Crosetat.

| scrisoarededragoste explică (pentru DrunkenRat):

Interesant,uite că nu mă aşteptam la un aşa răspuns. Îmi plac lucrurile croşetate gen http://www.senpolia.ro/......gete.html. Mult succes să faci lucruşoare minunate cu cele doauă mânuţe vrednice.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Nu stiu daca o sa-ti placa puppy dog eyes, dar totusi iti spun : pai desenez, ascult muzica, colectionez tot felul de esarfe laughing, am foarte multe hobby-uri, dar in special desenul. Ma relaxeaza love struck Tu ce hobby-uri ai :*?

| scrisoarededragoste explică (pentru NoLoveNoStress):

Cum să nu îmi placă, din moment ce este un răspuns frumos. Mă bucur că ai foarte multe hobby-uri, eu am răspuns deja, cteşte celelalte răspunsuri date a celorlalţi utilizatori.

| CautNume a răspuns:

Mai tot timpul ascult muzica.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Citesc,scriu,vizionez filme sau merg la plimbare cu prietenii sau intr-o cafenea draguta.

| scrisoarededragoste explică (pentru KaterinkaBoy):

Eu la cafea ador doar aroma, oricât de mult zahăr aş adăuga pentru mine tot amară rămâne.

| Rumi a răspuns:

Invat, ascult muzica, desenez, ies cu prietenii... Si cateodata cant, devine o pasiune.

| scrisoarededragoste explică (pentru Rumi):

Dacă ai voce e minunat, bravo!

| Rumi a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Nu stiu sigur daca am voce. O prietena care face canto m-a ascultat si mi-a spus ca daca as da proba la grupul ei, m-ar primi. Nu am dat, pentru ca pur si simplu nu vad aceasta "meserie" un stil de viata. Plus ca parintii mei nu m-au auzit niciodata cantand, eu cant doar cand sunt singura. Sunt destul de rusinoasa.

| vali1985 a răspuns:

Imi omor timpul cu calculatorul si televizorul.
Mai citesc din cand in cand o carte.
Ti-as recomanda sa citesti Regina sudului.
Este cea mai interesanta carte pe care am citit-o eu.

| acinorev a răspuns:

Ma pasioneaza scrierea creativa, cititul si scriu chiar. Ador sa ma uit la filme vechi si, in timpul liber, citesc sau ies la un film.

| powergirl a răspuns:

Imi place foarte mult sa fac fotografii si ii fac multe la bebelusul meu asa ca combin pasiunea cu ingrijirea copilului si cu pc-ul mai am de lucru da mai putin ca nu ma lasa piticu laughing

| WR104 a răspuns:

Muzica si fitness.

| Just4Joker a răspuns:

Eu imi omor timpul cu Gaming-ul...
Am un Xbox 360, un PS2 si un PC foarte bun.
Ies saptamanal in oras cu prietenii...
Invat...
Imediat trece timpul la mine happy

| scrisoarededragoste explică (pentru Just4Joker):

"Învăţ" l-ai lăsat pe ultimul loc.hee hee E foarte bine că ştii să-ţi consumi timpul în mod practic.

| Ralucush123456 a răspuns:

Filme, muzica, cantatul, desenatul. Depinde de ce-ti place tie. happy Fa mai multe si alege cateva care-ti plac mai tare tie. happy

| scrisoarededragoste explică (pentru Ralucush123456):

Am precizat într-un răspuns mai sus, nu am pus acestă întrebare pentru că nu aş ştii cum să-mi ocup timpul, ci a vă cunoaşte pe voi.

| AllForOneTPU a răspuns:

Pe mine cel mai mult ma pasioneaza....Limba franceza.Scriu poezii si fragmente de proza in franceza si citesc povesti...

| Dariusuu a răspuns:

Ma pasioneaza parkour si freerunning.

Imi omor timpul prin a imi cunoaste limitele corpului.

P.S E ceva incredibil

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu îmi ocup timpul trăiind. Adică stau pe TPU, îmi place pictura/desenul, stau cu famillia/prietenii/duşmanii, fumez.
Pe curând!

| W3R4 a răspuns:

Desenul! love struck
Cu asta imi omor timpul liber, si cred ca a devenit mai mult decat o pasiune!

| scrisoarededragoste explică (pentru W3R4):

Desenul ne dă oportunitatea să exprimăm ceea ce simţim într-un anumit moment sau să arătăm celor din jur ceea ce gândim. Imaginaţia şi talentul sunt punctele forte pentru această artă. Apropo de desen ştii care este culmea curajului? Să te arunci de pe un bloc... de desen.

| W3R4 a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Talent am...imaginatie imi mai trebuie sad
Adica, am desenat orice, si acum nu prea mai am inspiratie...