| Costel95 a întrebat:

Ce versete va plac cel mai mult din Biblie?happy

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Imi place mult Psalmul 104, adevarat imn de lauda inchinat Creatorului si Creatiei sale. Iata un fragment :
"Binecuvanteaza,suflete al meu pe Domnul!
Doamne,Dumnezeule, Tu esti nemarginit de mare!
Tu esti imbracat cu stralucire si maretie!
Te invelesti cu lumina ca si cu o manta, intinzi cerurile ca un cort!
Cu apele iti intocmesti varful locuintei tale; din nori iti faci carul si umbli pe aripile vantului!"
Nicio poezie nu-mi pare mai frumoasa decat aceste versete.Numai bine.

| warriorboy4 a răspuns:

Marcu 11: 25-26 "Iar când staţi de vă rugaţi, iertaţi orice aveţi împotriva cuiva, ca şi Tatăl vostru Cel din ceruri să vă ierte vouă greşealele voastre.
Că de nu iertaţi voi, nici Tatăl vostru Cel din ceruri nu vă va ierta vouă greşealele voastre"

"Eu sunt calea, adevărul şi viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine" (Ioan 14:6).