nony
| nony a întrebat:

Ce vi se pare mai greu.sa nu vedeti sau sa nu auziti?
Personal cred ca sa nu vezi, este una din cele mai mari pedepse ale vieti, o viata fata culori, fara sa vezi un zambet. o privire, fara sa vezi o lacrima de fericire sau de tristete.

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Amandoua sunt oribile!Cum sa traiesti fara auzi cand cineva iti spun ca te iubeste si ca iti este alaturi?Cum sa traiesti fara sa vezi viata?Fara sa vezi lucrurile importante?Un copil,florile,iarba,zapadaaa?Mi se pare imposibil!Doamne fereste de asa ceva!Nu doresc nici celui mai mare dusman asa ceva!

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sa nu auzi glasul pasarelelor, vocea mamei, a iubitului/iubitei... si lipsa vederii si surzenia sunt la fel de rele.Doamne fereste...

| nellyneliana a răspuns:

Mie personal cel mai greu mi se pare sa nu vezisad...sa traiesti o viata numai in intuneric mi se pare foarte greu...sad

| Daddy_9411 a răspuns:

Parerea mea e ca e mult mai greu fara vedere; evident e greu si fara auz dar pe balanta cred ca vederea e mult mai grea! Doamne fereste!

| Leea1234 a răspuns:

Eu cred ca amandoua sunt grele!
mai bine ii multumim lui dumnezeu ca suntem "intregi", si sa ne gandim cand spunem o rugaciune, si la cei mai putin norocosi!
mie mereu imi vine sa plang cand vad unul, care se chinuie...ma feresc sa-l privesc, nu vreau sa se simta "deosebit"!

| BUBULINA a răspuns:

Are dreptate andrutza!
amndoua sunt greledar dintre cele 2 de mai sus
cel mai greu e sa nu vezi

| marry a răspuns:

Sa nu vezi mi se pare cel mai greu... dar bineinteles ca e greu si sa nu auzi sad

nony
| nony explică:

@Andrutza, dar daca NU puteai sa-l vezi? thinking

| Wtf9000 a răspuns:

Desi auzul este cel mai important simt, cred ca as alege sa fiu surd decat orb... sad

| Leea1234 a răspuns:

Ai dreptate nony!
dar stii cum e...cand te doare o masea spui :mai bine ma durea un picior decat maseaua, si invers...fiecare durere, e grea!
mai bine sa nu avem parte de ele!

| YepIsSuspended a răspuns:

Dumnezeu ti'a dat fiecare parte a corpului cu folosul ei, tote partile organismului sunt folositoare!

A'ppbig grinoooamne fereste!big grin

| frida0purple a răspuns:

Sa nu vezi...

| JustMeFlory a răspuns:

Amandoua sunt oribile! Cum sa traiesti fara auzi cand cineva iti spun ca te iubeste si ca iti este alaturi? Cum sa traiesti fara sa vezi viata? Fara sa vezi lucrurile importante? Un copil, florile, iarba, zapadaaa? Mi se pare imposibil! Doamne fereste de asa ceva! Nu doresc nici celui mai mare dusman asa ceva!

| JustMeFlory a răspuns:

Amandoua sunt oribile!Cum sa traiesti fara auzi cand cineva iti spun ca te iubeste si ca iti este alaturi?Cum sa traiesti fara sa vezi viata?Fara sa vezi lucrurile importante?Un copil,florile,iarba,zapadaaa?Mi se pare imposibil!Doamne fereste de asa ceva!Nu doresc nici celui mai mare dusman asa ceva!

| JustMeFlory a răspuns:

Sry ca am dat atatea raspunsuri, dar mie nu imi arata ca raspunsul a fost adaugat.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu vezi. Dar stiti cat sunt de sensibili nevazatorii? Stiti cati au talente deosebite? Va aduceti aminte de George Nicolescu? Ce voce...

| viki a răspuns:

Ambele sunt grele.straight face:-

| psiholoaga a răspuns:

As prefera sa nu aud. Cu muzica si linistea interioara ma mai descurc, de vaz depind mai mult pentru a comunica.

| selena_2212 a răspuns:

Dah..sunt si acestea pedepse mari. Insa eu consider ca cea mai mare pedeapsa e ca Dumnezeu sa ne ia pers dragi.

| Silvia a răspuns:

Da` nu mai bine esti tu sanatos?batting eyelashes

| kh1ss a răspuns:

Degeaba poti sa vezi, daca nu vezi lucrurile frumoase, degeaba poti sa auzi, daca nu auzi ce trebuie, cand trebuie happy

| Pho3nix a răspuns:

Mai bine mor decat sa am aceste doua pedepse.
Oricum...doamne fereste.

| margaritar a răspuns:

Da....greu...dureros....dar sa nu ai picioare...sau maini...Doamne Dumnezeule straight face straight face