| anonim_4396 a întrebat:

Cei care stiti engleza cat de cat, ce parere aveti despre ce spune fata asta?
https://youtu.be/IqLkhxLp1fo

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Pai da inainte cu 15 ani in Germania s-a efectualt un studiu unde se arata clar ca purtatul timp indelungat al mastilor dauneaza.Nu gasesc articolul dar am gasit un articol al unui medic roman dermatolog:http://www.scumc.ro/......lii-fetei/
Eu port numai daca e musai si la prima ocazie o dau jos.1-simt ca ma sufoc 2-dupa purtarea de o ora a mastii ma doare urechea de elastic.Sa zicem intru in magazin pun masca, dar nasul imi las descoperit ca nu pot respira i, n autobuz de asemenea si cum ies din magazin sau ma dau jos din autobuz imediat imi scot masca.

| mastadont a răspuns:

Tipa exagerează la greu. E adevărat că măștile pot cauza anumite boli datorită purtării îndelungate și ar trebui reglementată mult mai clar purtarea acestora însă legi ale diavolului, 5G pentru a ne controla și a ne scana, Dumnezeu care o să pedepsească toți doctorii, asta nu, aici deja o dă pe lângă. Văd că acest gen de persoane sunt bune când vine vorba în a critica alegerile făcute de guverne însă habar nu au când vine vorba de a propune măsuri care să ajute populația. În loc să țină toată acea cuvântare fără rost și să sperie oamenii care sunt deja speriați mai bine s-ar fi gândit la vreo metodă mai bună decât măștile prin care să se prevină contaminarea.