| NoOne18 a întrebat:

Chiar asa de periculos este sa umblii cu motocicleta? mai periculos decat masina?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce zici? oare ce e mai periculos? sa stai pe 2 roti si fara protectie pe 2 roti care ajung la 100km/h in 3 secune... sau intr-o cusca de 2 tone de metal cu 100 de sisteme de siguranta in jur?

| OldSoul a răspuns:

Depinde de persoana in cauza.
Daca e un inconstient care conduce tot periculos e, fie ca e cu masina fie ca e cu motocicleta.
Dar daca esti unul din acei "inconstienti" dornici de adrenalina pe drumuri normale, mai bine i-ati o motocicleta ca de viata ta sigur nu-ti pasa (atat timp cat nu respecti regulile si dai peste 120 in localitate) dar cel putin ai sanse mai mici sa omori alte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci accident masina cu masina mai scapi, faci accident motociclist cu o masina clar motociclistul ala are cam toate sansele sa se duca dracu.

| Celcareajuta a răspuns:

Da, e foarte periculos. Poti sa fii foarte constienta si cu capul pe umeri si sa intre un dobitoc in tine cu masina si mori fara nicio vina. Motociclistii adevarati stiu ca isi asuma un risc la fiecare drum pe care il fac si sunt super echipati pentru protectia lor (Nu ca idiotii aia care merg in pantaloni scurti si maneca scurta pe motor).

Am un amic care se echipeaza aproape 10-15 minute inainte de fiecare drum (costum, protectie coloana, coate, genunchi, ghete). Iar echipamentele astea de protectie sunt destul de scumpe daca vrei sa isi si faca treaba.

| VenomMMA a răspuns:

Da, este mult mai periculos decat intr-o masina. Dar cand este sa se-ntample ceva rau, nici macar 1000 de sisteme de siguranta nu te mai pot salva. Asa ca... faci cum crezi tu ca-i mai bine. Pana la urma viata ta este in joc, nu a altora. happy