| IoanaIonuca a întrebat:

Chiar cred ca familia e cea mai importanta. Adica pana acum credeam ca si prietenii, dar am observat ca se schimba dupa cum bate vantul si merg unde le e mai bine. N-am noroc la prieteni, se pare ca nu stiu alege laughing Voi aveti prieteni buni?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu exista prieteni, doar cunostinte, amici si altceva,, dar prietenii nu exista, doar iluzii!

| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles ca familia este mai importanta.Sotul meu a fost cinci ani prieten de catarama cu cineva la facultate ca atunci cand sotul a murit prietenul respectiv nici macar la inmormintare nu a venit.Si a fost cel mai bun prieten al lui.

| BotezanDaniel a răspuns:

Are dreptate, nu exista prieteni decat cunostinte.Un sfat psihologic este sa te detasezi de ei, daca daca nu ii inghiti, sau considera-i simplu ''cunostinte''. Familia este vindecarea problemelor.Prea multi prieteni falsi,prea multe cluburi,peste tot gasca de ''smecheri'' si ''parasute'',prea multi obsedati sexuali,multi barfitori,multi egoisti,nervosi,cu nasul pe sus,care nu constientizeaza ca au prieteni eronati,care vestimentar vor sa fie ''ca altii la moda'',copiatori de uratenie,nimic original,nimic propriu! Daca te-am putut ajuta,ma bucur,asta e limbajul meu, te-am insiintat despre ''Generatia din ziua de astazi''Detaseaza-te de ei, apropie-te de oameni religiosi, morali, care iti aduc liniste si pace profunda, bucurie si incredere! Toate bune! big grin big grin big grin big grin