| SomeBodyThatDoesNotMatter a întrebat:

Chiar nu sunteti capapbili sa priviti dincolo de aparente?! Va tot incredeti in coruptii aia de la Realitatea care nu stiu sa evidentieze ceva bun in tara asta! Tot il comentati pe Basescu, pe Boc, pe Udrea da nu va dati seama cate fac pentru tara asta! Si problema cu statul nostru e poporul. Asa... Si sa nu ziceti ca's "pupincurista" va spun si de ce:
1) daca nu se taiau din pensii si salarii ajungeam ca imputzitzi aia de greci care au program de la 10 pan' la 2, paxim 4, si dupa aia stau si se imbata la petreceri ca porcii
2)daca nu era Udrea, ca sa stiti si voi, cand ma auzeau oameni prin alte tari vorbind romaneste nu imi enumerau ce zone apreciau
3) si, ca sa stiti si voi, Clujul nu ar fi fost ce e astazi fara Boc
4)in incheiere, in 2000 tata, ca sa stiti si voi a muncit la 4 servicii. Mai puneti ma mana pe ceva si lucrati, ca nu va pica vreun koi.
Mai comentati acum! Spune-ti-va si voi parerea. Hai sa facem o dezbatere!

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Copila sa vede ca nu ai minte inca si nu vezi in ce lume traim.Esti inca in lumea fanteziei cu papusi si ponei.Deci Basescu asta chelu si bobocel de cand sunt la conducere mergem tot mai PROST.Suntem singura tara din UNIUNE in care legile nu se respecta, din cauza unor conducatori corupti si hoti.Astia se ca.a pe noi asa de sus, ca daca le pasau de popor faceau cumva sa o ducem mai bine.Si sa iti spun o treaba. Faza cu inmatricularile pentru masinile second-hand din import aveau taxa de prima inmatriculare de 3 ori mai mare peste medie.Si de ce? Ca sa le intre banii la hotii aia ca sa aiba salarii de sute de milioane + masini de lux de-ti pica ochii.Si.cu ajutorul poporului am facut sa cada marea taxa la jumatate aproape, si acu de. politicienii astia acu sunt revoltati ca de ce sa scada taxa ca doara pierd bani nu? Aici nu mai comentez.Si grecii au fost niste ratati ca nu stiau cum sa isi imparta banii,din cauze n si n. Daca nu era Udrea era mai bine, cum draq sa dai milioane pe un simbol reprezentand verdele cica, cand cu banii aia puteai sa ajuti persoane nevoiase nu cu tampenii de genu.Si Clujul era un oras renumit de dinaintea lui bobocel asta.Si sa iti zic un lucru.Il felicit pe tatal tau ca avea 4 servicii, DAR stiam ca se poate lucra la doar un serviciu ca de afla celalalt patron, hess afar.Si unul sa aiba 4 locuri de munca iar altii 3 stau ca nu au ce lucra? Si la incheiere pune tu mana pe carte si lasa fesibucu si hi faiv ca iti dauneaza grav mintii.Mai iesi prin lume si ai sa vezi cum traim, poate tu traiesti in aur si lux dar noi, unii nu stim cum sa facem sa ne ajunga banii cu salariile astea + consumul de nu iti mai arde sa consumi nu de alta.Deci baga bine la minte: Romania=Stat infect.

| ceco a răspuns:

Când vei ajunge la vârsta când vei avea drept de vot o sa iţi dai seama ca nu e asa cum spui tu. Spui sa ne ducem la munca.ma angajezi tu? Prostia lui Boc şi a lui Băsescu a fost ca nu a făcut nimic in sprijinul investitorilor când trebuia adică prin 2009 ci de abia in iarna lui 2010 s-a apucat sa sprijine investitorii care m-ai ramasesera.O alta prostie a fost introducerea impozitului forfetar cand firmele erau obligate sa plateasca o taxa de minim 500 de euro indiferent daca produceau sau nu(500 de euro era minimul pentru firmele care nu produceau nimic).Nu asa iesi din criza! Iesi din criza sprijinand micii si mijlocii inteprizatori, incurajandu-i sa creasca productia si sa sporeasca aparitia locurilor de munca nu sa ii bage in faliment cum a facut guverunl lui Base.

Citez"daca nu se taiau din pensii si salarii ajungeam ca imputzitzi aia de greci care au program de la 10 pan' la 2, paxim 4, si dupa aia stau si se imbata la petreceri ca porcii"

Normal nici nu trebuia se ajunga la asa ceva...banii aia care s-au taiat erau ai celor care au muncit 20-30 de ani pentru ei. Daca nu stiai cand muncesti ti se opreste din salariu o parte care se duce catre fondul de pensii.Deci ceea ce au facut se numeste furt. Udrea nu a inventat turismullaughing a prins un post acolo findca era preferata lui basescu. Spui ca oamenii de afara nu iti enumerau ce zone apreciau...ai fost vreodata la bran? sau in delta, sau la castelul corvinilor? Daca nu ai fost iti spun eu acolo e mereu plin de turisti straini care veneau nu din cauza unei ideii furate de la turci si bulgari(ma refer la reclama cu frunza si altele)

In încheiere te-as ruga sa nu acuzi în necunostiinta de cauza.E adevarat ca realitatea si antena 3 sufera de mania antibasescu si nu recomand nimanui sa se uite la posturile astea mai mult de 2 ore pe zi dar nici sa il laude pe basescu pentru ca nu a facut mare lucru pentru tara. Apropo stiai ca din cauza lui (mai bine zis ca s-a certat el cu rusii) noi avem cele mai scumpe gaze din europa?

| CrazyTeenager a răspuns:

Tipa, tu esti intreaga la cap?
Sustii ca grecii au un program scurt de lucru si pe urma se imbata si isi fac de cap, dar asta e dreptul lor sa faca ce vor cu timpul lor in afara programului de lucru, ca pe tine te deranjeaza faptul ca ei se destrabaleaza aiurea, e una.
Dar multi oameni din Romania si-ar folosi acel timp liber cu folos, sa stii ca nu toti oamenii sunt betivi si destrabalati.
Personal mi-as petrece timpul liber total diferit, fata de cum iti imaginezi tu, dar asta e problema mea.
Udrea? cu frunza? tipo, logoul ala costa 50 de euro maxim, ea a dat cateva milioane aiurea asa.pe apa sambetei, bine inteles "frunza" e doar asa de fatada, ca sa mascheze faptul ca a furat niste fonduri europene.
Boc? laughing numai comentez aici.
Bravo lui tactu ca e om muncitor, dar sa ai 4 servicii odata nu e idealul tuturor in viata, poate sunt unii care vor sa fie tratati omeneste ca si cetateni si sa se poate intretine dintr-un singur salariu, care e problema ta, in fond?