| anonim_4396 a întrebat:

Chinezii au inventat alcoolul?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Astfel de raspunsuri pot fi aflate cu usurinta folosind Google.

http://letmegooglethat.com/? q=Cine+a+inventat+alcoolul

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor Iar m-am exprimat gresit intr-o intrebare scurta: " Ce parere aveti voi: chinezi au inventat alcoolu sau a fost altcineva? Ce povesti stiti voi? ".

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci te referi la descoperire, nu la inventie, ca nu poti inventa substante.
Ramasite de substante cu continut de alcool au fost gasite in Egipt, China, India si multe altele. Cea mai devreme aparitie se poate spune ca dateaza de prin 7000/6000 i.H. prin satul neolitic Jiahu, provincia Henan, China de Nord, cel putin, asta s-a gasit prin recipiente de ceramica "vechi de 9000 de ani".