| Elena321 a întrebat:

Chipsurile ingrasa? adica eu vreau sa ma ingras si ele ma ingrasa? dar o supa ma ingrasa? sau imi da vitamine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să te îngrași consultă medicul nutriționist.
Chipsurile sunt toxice, deoarece conțin multe E-uri și coloranți artificiali.
Supa din legume este o sursă naturală de vitamine și săruri.
O doză de vitamine (tablete, injectabile) pot fi administrate numai după determinarea vitaminelor din organism (analize de sânge).
Consumul de fructe și legume proaspete sunt cele mai benefice pentru un organism sănătos, dezvoltat și rezistent la boli.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cipsurile ingrasa dar nu iti recomand numai o dieta bazata pe cipsuri pentru ca o sa iti distrugi stomacul. Incearca sa nu exagerezi cu grasimile char daca vrei sa te ingrasi!

| xibalba a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi, ingrasa`te cu cap, nu pune slanina degeaba pe tine pentru ca e si inestetica si nefolositoare. Dezvolta`ti musculatura armonios, fa cat mai mult sport si o sa vezi ca sportul si alimentatia sanatoasa te vor face sa arati bine si in plus... vei fi si sanatoasa. Bafta!

| Dan a răspuns:

De ce vrei sa te ingarsi? Este mai bine sa fi slab, nu gras in limita normala.

| Gexu a răspuns:

Chipsurile sunt cancerigene!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...chips-urile ingrasa, dar nu in mod sanatos.Adica,ele sunt prajite intr-o "baie" de ulei la aprox 50 de grade. iar in prezenta acestui ulei cu amidonul din cartofi, acesta se transforma intr-o substanta CANCERIGENA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am raspuns da zi catzi ani ai ma a? ba convingete singura ok si o sa vezi daca te ingrasi depinde de organism acum iti zi ceau! silviu_smecheru42 care comenteaza aiurea e un bulangiu