| Ion_Mircea_Mihai_1991 a întrebat:

Ciao dragilor. Stie careva daca poti sa ajungi cadru didactic intr-o universitate de medicina daca ai terminat facultatea de biologie (plus masterat si doctorat)? Daca da, care ar fi conditiile? E cineva mai bine informat in domeniu?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti. Toate cadrele didactice din facultatea de medicina trebuie sa fi terminat facultatea de medicina (sau cel putin asa e in Targu Mures). Chiar si la materiile care (aparent) nu au nicio treaba cu medicina precum informatica, metodologia cercetarii, s-a.