| anonim_4396 a întrebat:

Cine a auzit de/sau a fost Au Pair? Spuneti-mi si mie, please!
Scuzati categoria, dar e mai citita.

1 răspuns:
| carminaburana43 a răspuns:

Au pair este un termen francez care înseamnă "egal cu", și descrie o persoană tânără care locuiește în condiții de egalitate cu o familie dintr-o țară străină. Au pair-ul ajută familia la îngrijirea copiilor și/sau treburi domestice în timpul șederii sale cu familia; în general primește o alocație bănească rezonabilă (sau bani de buzunar).