| Ryuuzuka a întrebat:

Cine are chef de ras laughing? Glume, bancuri funny. Funda la cele mai haioase tongue!

4 răspunsuri:
| bluuuu a răspuns:

- Domnule doctor, daca m-aplec, cand ma ridic, vad niste luminite in fata ochilor, zis Bula.
- Sa-ti prescriu niste ochelari!
Peste o saptamana, cei doi sa reintalnesc.
- Ei, cum te simti cu ochelari? Mai vezi luminitele?
- Minunat, acum le vad mult mai clar!

| papusica987 a răspuns:

Conversatie intre 2 surdo-muti :
ea : cu o mana la ''pasarica'' si cu alta pe covor.
el: cu o mana pe fund si alta in acvariu cu pesti
CE ISI SPUNEAU EI?

ea: vrei pasarica speli covoruwinking
el: ma doare in cur, ma duc la pesteraised eyebrows

| Eusicamatat a răspuns:

Era bula la scoala si facea tot felul de prosti pana intr-o zi cand profesoara a hotarat sa il duca la doctor. Ajuns acolo a inceput sa-i faca teste la maini si la picioare. Cand doctorul dadea cu ciocanul in piciorul drept si-l misca pe cel stang, dadea cu ciocanul in mana dreapta si o misca pe cea stanga.La sfarsitul testului doctorul ii spuse:bula eu am constatat ceva! bula ii raspunse:ce ati constat domn doctor? eu am constatat ca tu ai reflexele inverse. Ooooooo eu asta stiam de mult caci cand directorul ma batea in cap pe mine ma durea in fund.

| Smiiiley a răspuns:

1.Un tanar se inscrie la universitate.
Secretara il intreaba:
– Ce ramura va alegeti?
Tanarul nemultumit profund:
–Pai nu as putea sa am si eu o banca, ca toti ceilalti?
2. Merge sotia cu sotul in SUA, se cazeaza intr-un hotel, la un moment dat sotia vede un soarece in camera.
Se sperie, urla si ii zice sotului: suna repede la receptie, ca tu stii mai bine engleza si zi-le ca la noi in camera este un soarece.
Sotul: – Hello
Receptia: – Hello
- Do you know Tom&Jerry?
- Yes.
- Jerry is here!
3.Era un om pe malul unui lac.Trece unu` p`acolo cu tractorul si-l intreaba:
-E adanca apa?
-Nooo!
Intra asta si se scufunda cu totul!
Celalalt:
-Ce dracu` ca doar ce a trecut o rata si-i venea apa pan` la brau!
4. Un elev de BAC 2011 intr-o piata de legume si fructe:
- Imi dati si mie niste cartofi?
- De cat?
- Decat cartofi, da
5.Un moldovean intreaba un oltean:
-La voi mortii se ingroapa cu popa?
-Nu, la noi popa ramane afara!
6.Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine..isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.
7.Cand eram mai mic si mergeam la nunta, toate babele ma luau de obraz si ziceau - lasa ca si tu urmezi; acum, m-am facut mare si la fiecare inmormantare le iau pe babe de obraz si le zic -lasa ca si tu urmezi!
8. Ziarul de sâmbătă scrie pe prima pagină: "Babă violată în pădurea Băneasa!".
Luni în acelaşi ziar articolul principal anunţă: "Invazie de babe în pădurea Băneasa!
9. - Anunţurile în ziare dau rezultate?
- Bineinţeles! Ieri am dat un anunţ in ziar că suntem în căutarea unui paznic iar azi deja eram jefuiţi.
10. Eşti analfabet? Scrie-ne azi şi te ajutăm pe gratis.
11.Doi copii îşi spuneau rugăciunile, în noaptea de ajun. Unul dintre ei spune cu glas tare:
- Dragă Moş Crăciun, nu uita sa-mi aduci un trenuleţ frumos.
Celalalt spune:
- De ce strigi aşa tare, moş crăciun nu e surd!
- Moşul nu, dar bunica da!
12. Doua blonde hotărăsc sa meargă în pădure să-şi caute un brad de Crăciun.
După câteva ore de căutare, una dintre ele îi spune celeilalte:
- Aşa nu mai merge! Eu propun să luam primul brad pe care îl găsim indiferent dacă are globuri sau nu!
13.Profesorul către Bulişor:
- Cine a fost primul om care a ajuns pe Lună?
- Un somalez care s-a jucat cu elasticul de la chiloţi…
14.- Mama, tata, de astazi am decis sa traiesc pe cont propriu! le spusei parintilor.
- Ok, sper sa te descurci! mi-au raspuns ei.
- Oricum vedeti ca bagajele va sunt pe scari... am adaugat eu.
15.Regina Elisabeta a II-a, Obama si Traian Basescu mor si ajung in Iad. La un moment dat, Elisabeta:
- Mi-e dor de Anglia! Vreau sa sun in Anglia sa vad ce face toata lumea acolo.
Suna regina, vorbeste cam 5 minute si apoi il intreaba pe Diavol:
-Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
-5 milioane $.
Scoate regina un cec de 5 milioane $ si se duce la locul
ei... Dupa cateva momente, Obama, foarte gelos, tipa:
-E randul meu! Vreau sa sun si eu sa vad ce se intampla in Statele Unite, ce face toata lumea acolo!
Suna Obama, vorbeste cam 10 minute, dupa care catre Diavol:
-Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
-10 milioane $. Obama, cu o privire taioasa, scoate un cec de 10 milioane de $ si se duce la locul lui...
Vazand acestea, Basescu, si mai gelos, incepe sa ţipe:
-Vreau sa sun in Romania, sa vad ce face toata lumea acolo! Vreau sa vorbesc cu ministrii, cu deputatii, vreau sa vorbesc cu toata lumea!
Suna Basescu in Romania, sta la telefon vreo 2 ore, vorbeste cu toate neamurile, cu toti prietenii, cu toti deputatii si ministrii...
Dupa ce termina de vorbit, se pregateste sa-i plateasca Diavolului:
-Scuze, am stat cam mult... Cat iti datorez?
-Un dolar...
-Poftim?!?!?
- Doar un amarat de dolar?
-Pai, da... Ca daca suni dintr-un Iad in alt Iad, e convorbire locala...
16.Intr-o zi mergeam pe plaja cu niste prieteni cand cineva a tipat: "Uite o pasare moarta!"... Cineva s-a uitat in sus, spre cer, si a exclamat: "Unde, unde?"

Ei traiesc printre noi!
17.De ce sa mai mergem la scoala daca...
MATEMATICA = exista calculator
LIMBA ROMANA = o stim deja
MUZICA = este pe youtube
FRANCEZA si ENGLEZA = google translate
SPORT = ne plimbam mereu
GEOGRAFIE = iti cumperi GPS
ISTORIE = sunt morti toti, deci e o pierdere de timp!
18.Ce spune un orb din nastere, care pune mana pentru prima oara pe o razatoare de bucatarie:

- Cine dracu o fi scris prostia asta?!
19.Intr-o zi un om se intalneste cu Dumnezeu. Omul il intreaba pe Dumnezeu:
A: Doamne, cat inseamna pentru tine un ban?
B: Pt. mine inseamna un catralion de lei.
A: Doamne, cat inseamna pentru tine o secunda?
B: Pt. mine inseamna 1000 de ani.
A: Doamne, imi dai si mie un ban?
B: Asteapta o secunda...
20.Pe o creanga stateau 2 bufnite. Una ii zice lu' alta:'' Vezi ca te imping, si a impins-o...straight face