| KatJH a întrebat:

Cine au fost bonnie & clyde?

2 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Un cuplu care sefuiau banci

| Leocerba a răspuns:

Romeo şi Julieta ai Marii Crize.
Bonnie s-a nascut in America, era foarte mica de inaltime, dar avea o mare forta expresiva.Era o fata desteapta,talentata.
Clyde s-a nascut in America si de mic obisnuia sa fure.
B & C s-au cunoscut in timpul Marii Crize. Opinia publica nu i-a condamnat, desi erau clar personaje negative, pentru simplul motiv ca oamenii simpli urau administratia SUA si sistemul care o apara, din cauza imensei saracii, a crizei financiare pe care o traiau.Devenise o distractie pentru oamenii aflati fara slujbe sa citeasca aventurile acestor hoti care furau bani chiar de la cei care-i lasasera pe ei cu buzunarele goale:administratia.
B & C au trecut de la talhareli ridicole (10$) la jafuri armate si crime.
Sunt cupluri care au devenit celebre pentru ca, scandalizand lumea, au trecut peste orice constrangeri sociale, morale ca sa dea curs pasiunii si sentimentelor lor.Este si cazul lui Bonnie & Clyde.