| RAY a întrebat:

Cine cunoaste ceva site urii in germana? socializare

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii germana? Ce dragut...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da,dar din pacate am invatat un dialect svabesc care nu seamana cu germana gramaticala, dar inteleg daca ma uit la filme, seriale, daca vorbesc cu cineva, eu daca vorbesc cu un sas din ardeal nu ne intelegem deloc doar gramatical atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Te-am intrebat pentru ca eu am facut germana in gimnaziu si in liceu... si eram foarte putini noi, cei care faceam germana. Si, dintre noi, putini erau "impacati" cu limba. Am zis ca ma pun, in timpul facultatii, la punct cu germana (gramatica ii tare naspa) si incerc sa dau Goethe-ul.
Oricum, dragut! Indeamna si tu oamenii sa o invete, ca nu-i urata deloc!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Multi o invata ca nu are de ales si vrea sa se mute acolo nu cred ca de dragul limbii o invata

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eee... eu nu vreau sa ma mut in Germania si, totusi, mi-a placut!
Au ei alt scop, neavand legatura cu mutatul... vor sa inteleaga ce zic aia din filmele nemtesti pentru adulti.

| WolfGhost a răspuns:

Saluta ma in germana! big grin

| WolfGhost a răspuns:

laughing))