| anonim_4396 a întrebat:

Cine e pe Softpedia va vedea asta, dar tot TPU e mai potrivit pentru intrebarile mele incendiare :))
Deci tineti-va bine.
1. Cine nu intelege ce vreau sa spun, poate sa bage de seama mai mult punctul 1
Daca te indragostesti de o prostituata, ce faci? Sa spunem ca isi da demisia, poti trai cu gandul ca are un trecut murdar? De ce ai fi complexat/a de asta?
Mie imi place de Malena Morgan, stiu ca pare nebunesc, dar arata atat de bine ca nu pot (nu vreau) sa fac nimic in asa fel incat sa nu-mi placa de ea XD niciodata nu m-am gandit ca o sa-mi placa de o prostituata, dimpotriva, nu le agream in mod normal.
Marea intrebare este, de ce nu sunt acceptati prostituatele si barbatii gigolo in societate?
Se va observa cine se va da mare moralist pe aici si va vorbi in necunostinta de cauza, sentimentele sunt incontrolabile, deci nu vor fi nici macar amuzante raspunsurile oamenilor comunisto-conservatori-crescuti-in-pestera, asa ca voi puteti ocoli din prima intrebarea.
Desi erau momente cand le doream si moartea, pentru ca mi se pareau fiinte inutile (uneori o iau pe alaturi cu mizantropia desi incerc sa fiu paralel cu termenul ala). Da' cine sunt eu sa spun ca ele sunt fiinte inutile, sau tu, sau vecina aia sexy de langa tine? Singurii oameni utili pe planeta asta, sunt inventatorii.
Si, pana la urma, ce conteaza ce fac cu viata lor? Nu cred ca problema oamenilor este moralitatea pe planeta asta, ci inca nu stiu cum sa se comporte ca niste oameni (ca existenta noastra are un scop sau nu, fock it, nu conteaza). Daca analizati totul la nivel global, suntem o alta rasa de fiinte terestre care incercam sa parem fiinte inteligente dar tot niste animale suntem (rautatea inutila, deloc constructiva spune tot), in timp asezam statuturi bazate pe niste criterii filosofice dupa care ne ghidam viata in functie de cat ne permite inteligenta, cum ar fi "sa muncim corect" doar pentru ca avem ratiune, asta da impresia ca trage linie intre noi si animale. Cine nu merge pe aceleasi sine si deraiaza, este perceput drept un om inutil, imoral, o jignire la adresa umana sau alte cuvinte scoase de amatorii de scatofilie. Eu percep moralitatea drept un car de limite mascate pentru societate.

1. Pune-ti intrebarea, cum decizi ce-i moral si imoral pentru rasa umana? Un fapt trebuie sa fie unul bun si acceptat de toata lumea? Aici apare un paradox, totul e relativ pentru fiecare persoana in parte.

Cred ca noi oamenii doar dam nume multor fapte, inventam tot felul de ideologii doar pentru ca putem sa gandim si nimic mai mult. Avem o gama intreaga de varietati (dar nu le punem in aplicare) in care putem trai mai bine ca oameni, cu o mentalitate total diferita, o era in care suntem interesati sa evoluam cu adevarat ci nu sa supravietuim, dar astea nu se intampla pentru ca suntem niste animale rationale doar care gandim mai mult decat facem,.
Un sfat, eu am scris-o la 5 dimineata, puteti sa-mi raspundeti inspirandu-va din plictiseala in care sunteti invaluiti profund, asa poate ies raspunsurile (mai) amuzante.
http://www.youtube.com/watch?v=UTNh8lmfcJE
http://www.youtube.com/watch?v=BVp8xWsteMo

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cum te-ai indragostit de Malena Morgan gata ai plecat in pelerinaj sa convingi lumea ca, curvele sunt sfinte, dar asta nu-i nimic mie imi plac femeile indiferent ca sunt prostituate sau sefe de stat. Stau si ma intreb, daca calci in vreun c...t, il mananci si crezi ca e bun, ce faci, vrei sa-l pui si in gura noastra?

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Nu m-am indragostit de ea, e un cuvant prea mare pentru ce spun eu aici. Aveam parerea asta de mult timp, mereu am gandit altfel si am vazut altfel lumea, ca-mi vezi tu acum o parere serioasa despre oamenii astia, nu inseamna ca e ceva nou si subliniez asta - eu nu pun intrebari sa le schimb mentalitatea oamenilor, ci sa vad diferite pareri, unora probabil le dau peste bot, dar chiar n-am vreun interes sa va bag voua pe gat mentalitatea mea, din mai multe motive. Puteti toti sa percepti cum vreti intrebarile mele, mesaje personale, jigniri sau ce zburatoare va mai trec prin cap, ca nu-mi pasa. Am o intrebare, stiu limba romana, o scriu si cu punct. Nu va convine, treceti peste intrebarile mele, doar nu vi se consuma ignoranta la intrebarile mele de nu va lasa sa treceti peste, nu?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi te-ai laudat degeaba cu intrebarile tale incendiare caci la raspunsul meu, putin ironic, putin acid dar si ceva umor, daca vrei mai negru asa, ti-ai luat jucariile si pleci. Se pare ca nu stii de gluma, nu-ti mai raspund.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Nu am plecat nicaieri inca sunt aici, nu-ti cunosc indeajuns activitatea incat sa stiu cat de glumet esti si deschis la minte, ca sa-mi dau seama daca era mai mult o gluma sau asa ai inteles tu intrebarea, cred ca am ramas putin obisnuita din cauza astora care imi inteleg multe intrebari total gresite si ma astept mai mult la raspunsuri "acide" si ultima parte chiar mi-a parut serioasa.
Ce am observat la multi, este ca mereu au crezut ca sunt suparata cand raspund la randul meu putin mai urat, desi nici-un strop de repulsie nu simt, pentru ca nu mi-e rusine sa-mi etalez conceptiile oriunde sunt si nu ma supara cand cineva imi critica parerile, cand aduce jigniri la adresa mea, atunci imi da semn ca pot sa-mi bat joc de el, atata tot. Intrebarile mele ar trebui sa spuna ca sunt genul de persoana care nu ia mai nimic in serios.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ti-ai luat jucariile si pleci" = suparat, in sensul acesta folosesc expresia. Atunci e OK, daca tii la tavaleala iti mai raspund.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

E bine ca si-mi traduci acum, atunci eu am sa-ti vorbesc ca un copil de gradinita, ca sa-ti dai seama ca inca mai inteleg unele expresii, m-ai facut puuutin de tot sa rad aici, e de bine, felicitari.

| WhatheWow a răspuns:

Întrebările tale parcă-s sticle Molotov!
laughing M-ai spart!

| anonim_4396 explică (pentru WhatheWow):

Nu stiu daca ai fost ironic sau nu, dar e adevarat ce spui tongue probabil ai vazut ce raspunsuri primesc la unele intrebari, de zici ca am tras cu arbaleta in toate directiile si i-am nimerit in fund pe toti aia suparati pe viata, asa de urat reactioneaza unii.

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevărat! Probabil că au nevoie și de un duș rece după ce citesc. laughing

| WhatheWow a răspuns:

Eu unul, nu aș avea nici o problemă dacă atunci când m-aş îndrăgosti de o prostituată, să o condamn pentru trecutul ei s-au să-l privesc ca pe o piedică intre noi.
În schimb are și experiență. laughing
Cât despre moralitate ...nu există; doar prejudecăți ieftine.

| anonim_4396 explică (pentru WhatheWow):

Majoritatea au fost crescuti sa devina lupi sau oi dar o singura lupta duc - supravietuirea. Scopul scuza mijloacele in ochii oamenilor ca mine, doar ca ei se folosesc de "moralitate" ca sa acopere adevarul. Eu percep omenirea altfel, deci nu ii pot condamna pentru ce fac cu viata lor, sunt alte haznale umane care emana sentimene si mirosuri mai periculoase decat radiatiile de la Cernobyl

Răspuns utilizator avertizat