| ContCuIntrebariCiudate a întrebat:

Cine este asta Teresa Fidalgo?

Răspuns Câştigător
| ZZZandreea a răspuns:

Mi` a placut astalaughing.:-x

101 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| PredatorXXL a răspuns:

Teresa e o fata de 27 de ani care a murit intr-un accident de masina! Iata aici :http://www.realitatea.net/......8542.html! Bafta la cautare

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o fata strasnica... Sau speriat astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o fata strasnica... Sau speriat si astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o față strasnica... Sau speriat si astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| IoanaSV a răspuns:

Este fata care s murit pe o autostrada din Portugalia si acum bantuie si ucide orice sofer care vrea sa o ajute cu autostopul

| sNap a răspuns:

Povestea tinerei TERESA FIDALGO începe în anul 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia duce la moartea unei tinere, pe nume TERESA FIDALGO. Apoi, s-a spus că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.

Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni.

TERESA FIDALGO - naşterea unei "fantome"

De la acest video a pornit mitul fantomei TERESA FIDALGO. Povestea spune că o fantomă care pare o fată normală face autostopul şi ucide şoferii care opresc pentru a o ajuta.

Mitul TERESA FIDALGO a fost îndelung folosit. Căutând pe Google Teresa Fidalgo, dai peste tot felul de siteuri, care câştigă bani din publicitate sau chiar din vânzări directe (tricouri, DVD-uri etc), profitând de acest mit

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......58542.html

| LorenaPop a răspuns:

E doar o porcarie...cica au primit mesajul multi pe mess nu pe facebook.dar cineva are chef de glume..si in primul rand fantomele nu au facebook sau messlaughing

| Micutelor_Crystynutza_1994 a răspuns:

Cica ar fi o fata moarta acuma 27 de anii si trimite mesaje pe facebook si daca nu raspunzi la ele cica in 27 zile mori porcarie

| AlbertNăstase13 a răspuns:

Intrebarea mai buna este ce este Teresa Fidalgo iar raspunsul este: O mare prostie! Fake!

| crabscore21 a răspuns:

Anqel,sunt niste prostii, toate fantomele astea sunt doar niste povesti pentru copiii mici!

| Kooyu_Bogdy_1995 a răspuns:

O cu^va

| AnnaCutie a răspuns:

"Bine ai venit!

Numele meu este David Rebordão și eu sunt autorul și producătorul filmului scurt "O Curva". După luni de speculații, umplute de teorii fantastice despre film, momentul revelației sosește.

Acest site a fost creat pentru ca tu să știi tot adevărul despre faptele care au dat naștere la filmul portughez cel mai urmarit scurt din toate timpurile. În ciuda mai multe versiuni ale filmului, care există pentru download gratuit de catre disponibil pentru toate cybernauts, în acest site puteți achiziționa versiunea completă cu douăsprezece minute de durată în DVD.

DVD-ul aduce, de asemenea, un interviu în cazul în care am de gând să se refere tot procesul de creație, reacțiile mele despre răspândirea filmului întreaga lume, cele mai multe forumuri care au fost create pentru a vorbi despre a filmului, precum și la toate poveștile pe care au fost create de imaginația cybernauts. Am, de asemenea, dezvăluie strategia care a fost în spatele creării filmului, mereu cu obiectivul de a atrage atenția publicului pentru alte proiecte care sunt în curs de dezvoltate.

Am de gând fac filme pentru oameni;. Filme care pot distra "

| King_Alexander_1999 a răspuns:

Este o fata (Un mit ) Se zice ca ea a murit intr-o cand era mica si omoara pe cine vrea sa o ajute!

| biencutzicutza a răspuns:

Sincer ieri am primit si eu mesajul asta pe facebook am cautat pe google si pe mine cel putin m-au speriat nu mai pozele mi s-a facut pielea de gaina nu am mai avut tupeu sa ma uit la video pentru ca ma sperii repede

| Denivali02 a răspuns:

Ei una care a murit kic acum 27 de ani si e un mit deci keep calm

| Băă_Mares_1998 a răspuns:

Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama

| Mihai_Alex_1993_piq3 a răspuns:

Tereza Fildalgo este un mit de a speria oamenihappyDeci nu trebuie sa te sperii...

| izyy2000 a răspuns:

Este una care a muria acum 27 de ani intr-o padure... Si cica acum bantuie...laughing

| Lungu_Alexandra_1993 a răspuns:

Nu stiu cine este teresa fidalgo dar m/a bagat in sperieti azi noapte nu am mai putut dormi farate:**

| xxxdracu a răspuns:

O porcarie de fantoma sa nu va speriati laughing daca il prmiti sa il injurati pe ala happy cum am facut si eu

| xxxdracu a răspuns:

Un mit e nu va speriati laughing

| Miller_Brittany_1995 a răspuns:

Am vazut si eu mesajul asta: Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama". laughing)) nu trmiteti innapoi. pe facebook, de fapt era un cometariu la o poza, ma rog... la inceput m-am panicat si am inceput sa trimit mesajul la 20 de persoane doar ca sa fie "multumita" teresa fidalgo, am cautat si pe google iar apoi aici unde m-am linistit si parerea mea e ca cine sustine mitul lu' teresa fidalgo poate chiar el l-a inventat, nu v-ati gandit? si daca ati vazut mesajul pe yahoo sau pe facebook, nu v-ati pus intrebarea: de unde stie teresa romana, sa scrie asa corect ca si un roman si cum sa aiba o 'fantoma" facebook si yahoo? ma rog pentru mine, acum ca m-am lamurit cu adevarat mitul cu teresa seamana cu o poveste cu parasute luate de subcentura! big grin

| TheWhiteEmderman a răspuns:

Mdea tocmai azi am primit si eu mesajul ei pe FB... de aia ma aflu aici. Ma rog mie mi se pare o chestie tampita deci nu ai de ce sa te temi daca cumva ai primit si tu acel mesaj laughing

| MrAdvance a răspuns:

A murit intr-o padure, acum niste tampiti portughezi au inceput sa sperie lumea pe net, cu trimisul mesajului la 20 de persoane, sa nu va fie frica, e doar un mit straight face

| Voicu_Mihai_1995 a răspuns:

Ma sincer sa spun e o gluma ahahahaa cine crede frate prostiile stea eu am 12 ani fac 13 si nu mi-e frica de fantome sau aberatii din astea

| Voicu_Mihai_1995 a răspuns:

O fata simpla care creaza efecte paranormale nimic interesant

| Alexa_Alexandra_1972 a răspuns:

Povestea tinerei TERESA FIDALGO începe în anul 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia duce la moartea unei tinere, pe nume TERESA FIDALGO. Apoi, s-a spus că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.

| bia12 a răspuns:

Intra pe google si scrie teresa fidalgo

| lovelyalexa a răspuns:

Dar... nu are cum sa se faca asa ceva si in Romania?