| portocale00 a întrebat:

Ce știți espre Teresa Fidalgo?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Alo alo, stati mah asa oameni buni. Tampenia asta cu Teresa Filaglo sau cum naib ii mai zice nu stiu nu-mi pasa e o VRAJEALA! Nu spun ca o femeie cu numele asta nu a trait vreodata sau a murit pentru ca nu sunt 100%sigur dar prostia asta cu,, Ma numesc teresa (chesti trestii) daca nu trimiti mesaju asta la inca 20 persoane din lista ta nu stiu ce o sa se intample''. Mah, carora le e frica nu va speriati asa de tare ca astea is niste prostii facute de altii sa sperie lumea. Asa pot sa scriu si eu, ',, Ma numesc (chesti trestii) si m-am inscris la un templu shaolin si (si tot asa mai departe) si daca nu trimiti mesaju asta la alte 20 persoane din lista ta imi teleportez spiritu sa-ti manance prajitura sau nu stiu ce. Deci, nu credeti prostiile astea sub orice context ar fi ca sunt toate pacaleli facute de copii noobi care n-au ce face.

| bombasti2 a răspuns (pentru Arthiom):

Da este doar o prostie a fost o curva ca a scris ceva in spanioa si asta insemna ca am cauta pe google

47 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Teresa Fidalgo a fost o femeie care a murit intr-un accident de masina, iar fantoma ei face autostopul dandu-se o femeie "vie", in fine, vorbeste cu soferul si pasagerii, apoi dintr-o data apara in locul fetei sale una plina de sange, masina face accident si in general oamenii mor. In fine, din ce am citit eu pe net presa din Portugalia a cam mediatizat acest caz (sau cel putin asa am inteles). Da si tu un search pe google si o sa gasesti o multime de chestii despre tanti asta.

| DjVenom a răspuns:

Uh..macar avem noroc...eu am trimis mesajul peste tot eu cred 70% in fantome! 30% cand vad o fantoma....si mai adaug 10 si iese 80% cu pozele dp google O_o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer mam speriat putin am zis sa intru pe google am vazut pozele sunt socate dar ma inerveaza ca intr-una imi aduc aminte de fata asta de numele ei si zici ca sunt dipsrerata. Sa existe aceasta dar nu ma intereseaza eu imi vad de treburile mele dar cam 99 % cred despre cazul asta si 1% nu cred ca eu am primit ogramada de mesaje din astea si eu ca proasta am trimis

| Arthiom a răspuns:

Sau alta varianta: Fiti atenti aicilaughing,, Ma-m inscris intr-un templu Shaolin unde dieta era stricta numai orez crud, si tare imi era pofta de o prajituricalaughing, si parca nu era de ajuns, mai era si bantuit de fantoma lu xinlioghangtung care mo omorat si acum daca nu trimiti mesajul la alte 20 persoane din lista ta o sa vin noaptea la tine si o sati cotrobai prin frigider in cautarea a ceva bun de manca, si cand te vei trezi si vezi vedea frigideru deschis cu mine langa el ai sa te sperii atat de tare ca ai sa faci atac de panica si ai sa mori lesinat laughing))))))))))))))))

| bistarcro a răspuns (pentru Arthiom):

Bravo frate
bun sfat

| Arthiom a răspuns (pentru bistarcro):

Ehee mersi

| Arthiom a răspuns:

Salutare, apropo de mesajele astea:
Chiar dupa Revelion am primit altfel de mesaj. Asa zisu mesaj care cica trebuia sa ma inspaimante zice asa "Salut, ma numesc Sony si azi se implinesc 37 de ani de cand am murit. Eu nu am urechi si nici nas, m-am nascut cu malformatii, si daca nu trimiti acest mesaj la 40 persoane din lista ta, noaptea o sa vin cu cutitu la capu tau sa te mutilez si pe tine iar apoi sa te omor." Loooool
Aceeasi prostie ca si cu Teresa Filaglo sau cum o mai chema si p aia. Si fiti atenti, chestie, acelasi mesaj l-am mai primit in urma cu vreo 2 ani si zicea la fel. Da hai sa gandim logic, pe cine ati auzit vreodata ca i s-a intamplat exact ce scria in mesaj? Si inca ceva: de cand scriu fantomele mesaje pe messenger? Alte copilarii dale oamenilor. Si daca se mai intampla ceva de genu, va rog sa-mi ziceti si miewinking.

| TheFallen666 a răspuns:

Si eu am primit mesajul asta e numai o porcarie uite eu am trimis 2 mesaje inapoi

1 buna sunt horvath adam daca nu trimiti mesajul asta la 3000 de persoane am sa iti mananc prajitura cu vanilie si am sa ma spal cu peria ta de dinti 20 de ani ha ha ha

2eu sunt spintecatorul negru daca nu trimiti mesajul asta la alte 20 de persoane am sa iti iau carnea de pe tine si am sa ma imbrac cu ea si o sa iti mananc tortul de ziua ta si cand ma vei vedea o sa faci atac de cord iar eu voi spune(amuzant nu-i asa)

si inca una

3 eu sunt regele henric al saptelea am murit pentru ca trageam gaze si eram prea umflat daca nu trimiti mesajul asta la alte 30 de persoane am sa vin si am sa iti imputesc camera cu gaze si o sa vezi cum explodez si te fac nu mai de mate ha ha ha

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Si eu am primit un mesaj cu Teresa Fidalgo. Uite mesajul: "Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama".

| FrancezuTau a răspuns:

In fiecare zi am primit un astfel de mesaj oh go on da ce puii mei, femeia asta a murit in fiecare zi? cica: Buna sunt... si "astazi se implinesc 27 de ani de cand am murit" asta dupa ce moare reinvie la miezul noptii si dupa iar moare happy pe bune, nu mai trimiteti astfel de mesaje, ca va faceti singuri prosti.

| vladix2011 a răspuns:

E o prostie si un fas.si eu am primit asta.E o tampenie si videoclipul si tot. Daca era doamne fereste advarat cum de stia ca se intampla asa ceva si a filmat in momentul acelea..sau s-a dus la prezicatoare Banatongue de Maramureslove struckLa cel care mi-a zis asta i-am zis: buna... eu sunt tatal Teresei Fidalgo si am invatat-o pe fica mea sa foloseasca fotoshop-ul de acol din rai. daca nu trimit mess-ul asta la 1 milion de persoane in 3 secunde vin si-ti fur bani din buzunare si budinca.O fata a ignorat acest mess si s-a trezit fara tableta sa, deci, e serioslove struck!tongue

| Ciuciulina34 a răspuns:

Am auzit ca e o fantoma care mananca budinci pai eu cred asa putin in fantome si am 13 ani dar nu cred 100% pana nu vad cu ochii mei deci din moment ce nu am vazut nu prea cred doar putin

| Nelutzu2000 a răspuns:

"buna sunt TERESA FIGAGLO azi implinesc 27 de ani de cand am murit. Daca nu trimiti acest sms la alte 20 de persoane o sa dorm cu tine mereu si daca nu crezi du-te pe google si scrie TERESA FIDAGLO, o fata nu a bagat in seama acest mesaj si dupa 20 de zile i-a murit mama.ITI CONVINE SA TRIMITI ACEST MESAJ.l-am primit si eu" asta am primit eu pe facebook azi 02-iulie-2012 cauta pe google "Teresa Figlo"

| jfdeoeogpde a răspuns:

Chiar azi am primit si eu un astfel de mesaj si m-am cam inspaimantat la inceput dar crede-ma aceasta porcarie este foarte veche doar ca uni oameni de abia acum au aflat de asta sunt peste un milion de dovezi ca totul este o farsa da pe siteu cu poze despre teresa asta si vei vedea ca sunt foarte putine poze si absolut totul este un truc...e nu au oameni ce face. bye!

| ByankaPityka a răspuns:

Si eu am citit pe un site acest mesaj si in fiecare nnoapte ma gandeam sa nu i se intample asta mamei mele deoarece o iubi ffffffffffffff mult! si astazi am trimis-o ca proasta pe yahoo

| sasuke529 a răspuns:

Si eu am primit un mesaj de genu asta:"sunt TERESA FIGAGLO azi implinesc 27 de ani cand am murit. Daca nu trimiti acest sms la alte 20 de persoane o sa dorm cu tine mereu si daca nu crezi du-te pe google si scrie TERESA FIDAGLO, o fata nu a bagat in seama acest mesaj si dupa 20 de zile i-a murit mama.ITI CONVINE SA TRIMITI ACEST MESAJ [nu ma risc]" sa nu credeti asta!

| danmicu a răspuns:

Totul despre Teresa Fidalgo, într-un articol in romana

http://www.realitatea.net/......58542.html

| Daniel_Mircea_1994 a răspuns:

De ce ne-ar manca prajitura? ar putea sa se duca frumos in magazin(ca doar e fantoma) si sa fure.ce trebuie sa-mi manance mie budinca sau prajiturica sau tortul.ce pnm.doar e fantoma.are 2 variante.ori sa cumpere ori sa fure.

| leopardul12 a răspuns:

Va rugam sa nu mai trimiteti porcarii de genu', "Sunt Teresa Figaglo, azi se implinesc 27 de ani de cand am murit. Daca nu trimiti mesaju' asta la 2051651651de persoane, am sa vin la tine si am sa-ti mananc budinca de vanilie." etc

| dutzu222 a răspuns (pentru leopardul12):

Bun raspuns leopardul12 aia cu budinca e belea laughing!

| casian007 a răspuns:

Mi-a trimis si mie la fel si nu s-a intamplat nimic. Spunele asa :Mai taceti din gura cu porcaria asta

| Marta23 a răspuns:

Astazi am primit un mesaj de genul Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama".M-am speriat prima oara dar mi.am dat seama ca e fals. Orcine poate spune sunt Calaretul fara cap daca nu trimiti acest mesaj la 22222 persoane iti tai capul.M-am apucat ca fraiera sa trimit

| Dariana2512 a răspuns (pentru Marta23):

Si eu l-am primit acum in 23.02. 2014 si tot de 27 de ani a murit? Dar ce fantoma asta reinvie si la miezul noptii moare la loc? si eu l-am trimis ca m-am speriat ca o fraiera.

| IzabellaPopa a răspuns:

Ehh, o tampenie.Si eu am primit un mesaj de genul "Buna sunt teresa Fidalgo, azi implinesc 27 de ani de cand am murit, daca nu ma crezi cauta pe googel Teresa Fidalgo, daca nu trimiti acest mesaj la 20 de persoane am sa dorm cu tine in fiecare noapte, spre exzemplu o fata a ignorat acest mesaj si dupa 20 de zile i'a murit mama, cred ca nu vrei sa ti'se intple la fel"Eu una am cautat pe internet si din cate am inteles Teresa Fidalgo a murit intr'un accident de masina si de cand a murit se spune ca in fiecare noapte sau an se urca in masine cu fata normala si dupa un timp se transforma intr'o fata plina de sange si soferul moare...ciudat este ca daca este sa fie asa cum se zice ar fi o multime de cazuri rolling eyes dar sunt nu deci uite cum zic eu sa faci.
1.Citesti ca sa nu zica ca nu citesti >.>
2.te speri un pic sa nu zici ca va muri cineva =]]
3.Dai ignor si iti vezi de viata.In caz de ceva, daca moare cineva si ai nervi te rog sa nu dai vina pe mine! T_T

| Alecs_Alex_1994 a răspuns:

Mda, am primit acest mesaj acum cu 2 luni in urma, fiindca nu am mai intrat pe mess nu a fost trimis, si nu mi-a murit nimeni, is niste tampenii care circula pe internet si nu o sa se stearga niciodata, o sa contiune, de asta ii facut internetu asta..., eu unu cred in fantome, acum fiiecare cu temerile luiwinking

| xdo5391 a răspuns:

Rahatul asta nu credeam ca e adevarat sad, si am vazut video, nu e adevarat, cica o fata florina se crede sora cu ea m-a muscat si mi s-a umflat, cica ea e vampir laughing de acum eu i-am zis ca is superman,,,,, =]] laughing))) cam atat despre ea, a si inca ceva ea a murit si niste oameni isi bat joc de moartea ei sad

| CrissCristina06 a răspuns:

Si eu am primit acest mesaj pe mess happy dar stai fara grijawinking

| Steve_Palii_1993 a răspuns:

Eu de exemplu nu stiu nimic despre ea dar stiu ca a fost o fiinta infricosatoare si ca a murit cu 27 ani in urma.

| crissangel1000 a răspuns:

Ba eu am gasit pe net ca a murit in '83 si de ce spune ca are 27 acum suntem in 2012 si are 29 de ani Logic

| ReginaMiki a răspuns:

Si eu am primit. Am trimis. Doua mi-au dat inapoi.
Asta s-a intamplat si in Mesaje de dincolo de pe PROtv cu o fantoma cu ochii si gura cusute: Sally Schuach.

| Stefan_Kovari_1995 a răspuns:

Habar n-am cinei teresa fidalgo nu cred si ce *** sa ne faca? nu credeti ca exista un dumnezeu acolo sus ne omoara cineva din familie daca nu trimitem asta la inca 20 de persoane rolling on the floor))) pfuuu ce sa zic aa da si de ce ar omora daca n-am auzit in viata mea de ea infine sa nu credeti in prostiile astea