| ContCuIntrebariCiudate a întrebat:

Cine este asta Teresa Fidalgo?

Răspuns Câştigător
| ZZZandreea a răspuns:

Mi` a placut astalaughing.:-x

101 răspunsuri:
| lovelyalexa a răspuns:

Dar... nu are cum sa faca asa ceva si in Romania?

| Bogdan_Cristi_1991 a răspuns:

Vi s-a spus de 100 de ori cine este va zis ca a fost un filmulet facut de catre unul Roberto http://wiki.answers.com/Q/Who_is_Teresa_Fidalgo
http://www.youtube.com/watch?v=e3CHJK_SP1o uitati-va si lamuritiva nu va mai speriati din cauza unor obositi

| Anqel a răspuns:

Mdaa. poate exista thinking Adica video de pe youtube poate fi real... (dar ma rog. putine sanse] Adica aia vorbeau despre nu stiu ce, au luat-o pe "Teresa", iar ei isi bateau joc de ea. Teresa cica ar fi avut niste puteri supranaturale si fiinda aia o luau peste picior tipa a zis ca vor avea un accident de masina, apoi a strigat si chiar asa s-a intamplat thinking Atunci a murit Teresa, pilotul si copilotul big grin. (Ala care filma a ramas in viata). Iar faza cu fata care i-a murit mama peste 20 de zile de fapt femeia avea nu stiu ce boala, dar ii era frica sa se duca la doctor rolling eyes. Cel putin asta stiam eu big grin.

| robertmagiculhp a răspuns (pentru Anqel):

Auzi tu chiar crezi por.aria asta e DOAR UN SPAM DE 2 BANI (asta se intampla fiindca multe companii vand cani, tricouri, etc) si in plus de unde avea net in rai sau iad si apropo cum n.a.ba crezi ca acel cameraman nu a murit? MESAJUL ASTA E PT. CA OAMENII SA SE SPERIE sa nu crezi mesajul acela.

| paulaflorea a răspuns:

Cica e o fantoma da nu-i adevart am priit un mesaj me facebook despre ea

| dragos_4063 a răspuns:

Thoamne ce prostie...cum sa crezi frate in fantome si mai stiu eu ce spun drogatii astea.Revenitiva

| FcVasluixD a răspuns:

Scrie pe google teresa fidalgo si o sa vezi ( este o fata care o murit )

| sabin364 a răspuns:

O c**va

| sabin364 a răspuns:

Cum naiba se culca cu toti ibtro noapte parca n-ar fi avut iubit pe bune nu a avut a murit inainte sa se marite in padure da e cam ciudat

| Boss_TheCosty_1992 a răspuns:

De mult ar fi fost o mama cu o fetita pe numele Teresa Fidalgo.Cik ar fi facut un accident pe o autostrada din Portugalia si de atunci au murit si tot de atunci zona aia e bantuita si fata face autostopul pe autostrada si omoara lumea care opreste.SA RETIN SA NU IAU PE NIMENI NOAPTEA CU MASINA(CAND O SA AM UNA)rolling on the floor

| Miroiu_Alexandra_1990 a răspuns (pentru Boss_TheCosty_1992):

Mai bine mergem cu bicicleta..noaptea..chiar si iarna..pe autostrada. rolling on the floor

| MarcuMihaela a răspuns:

O poveste inventata care nu este adevarata

| Bambi_Bianca_1995 a răspuns:

O fata normala care sperie lumea...

| AndraAndrr a răspuns:

Stai linistita. oamenii astia profita de faptul ca aceasta fata a avut un accident nefericit pentru a face bani si pentru a speria oamenii.aceasta fata era una obisnuita pe nume teresa.in anul 1983 a fost implicata intr-un accident care i-a luat viata.de atunci oameni au inventat povestea cum ca provoaca accidente (bantuie) zona in care a pierit. exista chiar si un video in care e vorba despre un cuplu care opreste pentru a lua cu masina o fata care face autostopul.la un moment dat aceasta isi transforma infatisarea iar soferul speriat, face accident. sfarsitul nu il stie nimeni.eu sincer nu cred in asa ceva, cred ca a fost regizat.treaba ta ce crezi.eu zic ca sunt doar prostihappy

| Te_Iubeste_Cristi_1967 a răspuns:

Ce inseamna Teresa Fidalgo?

| Fcsb_CkAta_Lin_1996 a răspuns:

Cine Este Teresa Fidalgo? laughing O Inventi Aiurea

| Borcea_Radu_1990 a răspuns:

Este un masss dat de cei fricosi big grin

| Chifor_Vlad-Ovidiu_1992 a răspuns:

Teresa Fidalogo este o tipa care ma exaspereaza deoarece exista foarte multi idioti care posteaza la fiecare poza de pe facebook mesaje legate de ea

| camycamycamy a răspuns:

La mine,in Tg-Mures,a existat anul trecut tot asa un mit, sau mai bine o minciuna, ca exista niste "Calugari" care fura copii si ii rapesc, bagandu-i intr-o "dubita neagra" si luandu-le organele pentru trafic de organe, cica.La inceptu aproape toti credeam in chestia asta, care a fost a minune de 2 zile.Toti parintii veneau la scoli pentru a-si lua copii acasa si telefonul directoarei scolii unde sunt eu nu se mai oprea din sunat.Cineva a aflat ca totul a pornit de la un copil, la liceu in clasa aX-a, pentru a se amuza pe seama noastra. Asa este si cu aceasta Teresa Fidalgo! Cineva nu a avut ce face si a creat-o, pentru a se amuza pe seama noastra. Stai linistita ca nu se intampla nimic, si nu trebuie sa trimitem la 20 de persoane, cum scrie in mesajele de pe facebook/messenger si toate celalalte. happy

| darko13 a răspuns (pentru camycamycamy):

Aia cu calugarii a fost tare....eram pe a 12-a parca.Tin minte ca o colega de apartament nu mai iesea afara dupa ora 6. S-a facut mare tam-tam.Ca unul dintre ei ar fi un doctor care a fost inchis si a evadat, sau ceva de genu'. Doar despre asta se vorbea si la noi la Papiu.Dar au disparut zvonurile dintr-o data.Pana acum n-am auzit de la cine au pornit zvonurile.Mie unul imi placea atmosfera apasata, cand ieseam noaptea undeva doar despre calugari se vorbea laughing

| ContCuIntrebariCiudate explică (pentru camycamycamy):

Mda. Asta cu călugării chiar e adevărată, eu stau în Timiș, iar în comuna unde sunt ( Birda) au fost prinși 7 de`ăștia.

| Vaida_Narcisa_2000 a răspuns:

O legenda de speriat copii de 3 ani

| Moni_Moniti_1997 a răspuns:

O porcarie de **** serios fantome pai daca exista fantome eu o sa ies in oras cu un extraterestru

| AlexaBiebs a răspuns:

O manelista

| Elena_Denisa_1997_USAa a răspuns:

Imi pare rau, dar nu risc!
Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama". Am primit si eu de la un tampit, dar nu risc. mass Guest_qpPitiqaTa: asta e un mesaj nu l-am crezut dar nu risc.
Ce porcarie laughing Dar foarte interesant, o sa ma uit si eu la acel videoclip pe youtubelaughing

| Manolache_Floryn_1995 a răspuns:

O porcarie iauzi aici :
Intr-o seara intr-un cimitir cativa tineri vroiau sa isi testeze curajur
si sa intre noaptea tarziu sa vada cat rezista... Dar acest lucru a fost ultimul lucru in
care si-au putut testa curajul...In aceea noapte ceva neasteptat s-a intampplat. a fost
gasita o fata :
TIneri:
-Hei, esti bine?!
-Da sunt bine.
-Ce cauti aici singura in cimitir? Vrei sa te ducem noi cu masina acasa?
-Am venit aici la prieteni mei. Au murit intr-un accident de masina. Si cred ca nu mi-am
dat seama cand a trecut timpul..Ma numesc Teresa.
-Hei Teresa, suntem incantati. Eu ma numesc Violeta, iar ei sunt prietenii mei Carlos,
Andrei si Cristi.
- Incantata.
-O sa te ducem noi acasa. Masina e chiar in fata.

S-au urcat toti in masina..pret de cateva minute nu a vorbit nimeni. Toti erau mirati
de aceasta fata, afara este toiul toamnei iar ea este intr-o rochita de vara din panza
si in picioare goale.
Teresa:
- Vedeti acel punct de pe camp?
-Da. Ce este cu el?
-Acolo a avut loc un accident groaznic. Au fost o groaza de morti..Si eu am facut parte din acel
accident.
-Ohh
-Si sunt moarta...
Teresa a inceput sa tipa. a avut loc un accident cu toti din masina. Au murit mai putin
Cristi. el este in coma. Peste cateva luni politia doreste sa investigheze acest caz si
gasesc niste oase care nu erau complete. Acestea au fost duse la analize si de aici si-au
dat seama ca acele oase apartineau unei fete de 19 ani Teresa Fidalgo care a murit in 1983
intr-un tragic accident de masina. Peste 2 ani Cristi iese din coma dar nu isi aduce nimic
aminte din seara aia. Stia doar ca statea langa sofer si a zis ca a simtit frica...

| Andreea_Ddeyaa_2000 a răspuns:

In loc sa moara mama o murit masa)))

| Rallucutzza a răspuns:

E o păcăleală!

| AlexandroaiaBogdan a răspuns:

Azi am primit 2 mesaje pe facebook cu ea. Prima oara nu m-am speriat...dar m-am uitat pe youtube si mi s-a cam facut pilea de gaina. Mesajul spune sa mai zic la 20 pers.ca de nu va dormi cu mine si......parte ciudata e am auzit ca o fata nu a facut asta si dupa 20 zile i-a murit mama scuze nu risc. Asa sau terminat ambele mesaje. INSA EU TOT NU TRIMITNLA 20 PERS ASTA. :-I

| Fidalgo a răspuns:

Teresa Fidalgo sunt eu dar tot ce spuneyi voi e incorect

| GabrielForest a răspuns:

Dacă te opresti din citit o sa mori.
Numele meu e Teresa fidalgo.
Dacă nu trimiți asta la 20 de persoane, o sa dorm cu tine pentru totdeauna.
O fata a ignorat si după 29 de zile mama ei a murit.
Sunt reala, poți sa ma cauți pe google.Este o prostie, este doar sa sperie copii de pe Facebook si messenger si unde se mai primeste mesajul acesta.

| Ionela_Alexandra_2001 a răspuns:

Este o porcarie am primit de la vreo 20 de persoane si hei inca sunt vie laughing)