| ContCuIntrebariCiudate a întrebat:

Cine este asta Teresa Fidalgo?

Răspuns Câştigător
| ZZZandreea a răspuns:

Mi` a placut astalaughing.:-x

101 răspunsuri:
| xxxdracu a răspuns (pentru NutellaFinetti):

TERESA FIDALGO e o porcarie de fantoma care nu exista sa nu va speriati happy ca e un de cele mai multe ori se trmi pe Yahoo Mesinger! dar si pe Facebook asa ca daca primiti un asemenea mesaj nu va speriati si ignoratil sau luativa de acel om nesimtit! eu am prmit asta si cand am vazut ca nu-i adevart l-am injurat pe ala de lo luat naiba asa sa nu credeti in asta

| xxxdracu a răspuns:

O porcarie de fantoma sa nu va speriati laughing daca il prmiti sa il injurati pe ala happy cum am facut si eu

| xxxdracu a răspuns:

Un mit e nu va speriati laughing

| AndraAndrr a răspuns:

Stai linistita. oamenii astia profita de faptul ca aceasta fata a avut un accident nefericit pentru a face bani si pentru a speria oamenii.aceasta fata era una obisnuita pe nume teresa.in anul 1983 a fost implicata intr-un accident care i-a luat viata.de atunci oameni au inventat povestea cum ca provoaca accidente (bantuie) zona in care a pierit. exista chiar si un video in care e vorba despre un cuplu care opreste pentru a lua cu masina o fata care face autostopul.la un moment dat aceasta isi transforma infatisarea iar soferul speriat, face accident. sfarsitul nu il stie nimeni.eu sincer nu cred in asa ceva, cred ca a fost regizat.treaba ta ce crezi.eu zic ca sunt doar prostihappy

| Criss003 a răspuns:

Mitul fantomei TERESA FIDALGO a debutat în 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia s-a soldat cu moartea unei fete, pe nume TERESA FIDALGO. De atunci se speculează faptul că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.
Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni. De la acest video a pornit mitul fantomei TERESA FIDALGO. Povestea spune că o fantomă care pare o fată normală face autostopul şi ucide şoferii care opresc pentru a o ajuta.

http://www.youtube.com/watch?v=jhL4j9DEFHo

| Mihai_Alex_1993_piq3 a răspuns:

Tereza Fildalgo este un mit de a speria oamenihappyDeci nu trebuie sa te sperii...

| robertmagiculhp a răspuns (pentru Anqel):

Auzi tu chiar crezi por.aria asta e DOAR UN SPAM DE 2 BANI (asta se intampla fiindca multe companii vand cani, tricouri, etc) si in plus de unde avea net in rai sau iad si apropo cum n.a.ba crezi ca acel cameraman nu a murit? MESAJUL ASTA E PT. CA OAMENII SA SE SPERIE sa nu crezi mesajul acela.

| Alexa_Alexandra_1972 a răspuns:

Povestea tinerei TERESA FIDALGO începe în anul 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia duce la moartea unei tinere, pe nume TERESA FIDALGO. Apoi, s-a spus că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.

| Te_Iubeste_Cristi_1967 a răspuns:

Ce inseamna Teresa Fidalgo?

| ralukutza123456789 a răspuns:

Eu primesc astfel de mesaje gen:Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama". laughing)) nu trmiteti innapoi.......si eu am primit asta acum cativa ani si am mai primit unul recent si ea tot de 27 de ani a murit deci este o porcarie

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o fata strasnica... Sau speriat astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o fata strasnica... Sau speriat si astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| Amyy16 a răspuns:

E o femeie...
A fost odata intr-o masina si cand s-a suparat a facut o față strasnica... Sau speriat si astia din masina... Si no more vrum vrum.
http://www.youtube.com/watch?v=Vh33UmrsPkA

| AlexaBiebs a răspuns:

O manelista

| Elena_Denisa_1997_USAa a răspuns:

Imi pare rau, dar nu risc!
Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama". Am primit si eu de la un tampit, dar nu risc. mass Guest_qpPitiqaTa: asta e un mesaj nu l-am crezut dar nu risc.
Ce porcarie laughing Dar foarte interesant, o sa ma uit si eu la acel videoclip pe youtubelaughing

| lasatimama a răspuns (pentru andypop):

Frate, te sperii de propria ta constinta, tu te speri de ea pentru ca vrei sa te speri!

| FcVasluixD a răspuns:

Scrie pe google teresa fidalgo si o sa vezi ( este o fata care o murit )

| King_Alexander_1999 a răspuns:

Este o fata (Un mit ) Se zice ca ea a murit intr-o cand era mica si omoara pe cine vrea sa o ajute!

| Fcsb_CkAta_Lin_1996 a răspuns:

Cine Este Teresa Fidalgo? laughing O Inventi Aiurea

| NakaTaka a răspuns:

Teresa Fidalgo este o femeie portugheza care a murit intr-un accident de masina.Ea a jurat ca se razbuna, provocand alte accidente. Bantuia si facebookul, trimitand mesaje anonime pe chatul tuturor utilizatorilor.Dar asta este o pacaleala deci mananca o ciocolata.

| Manolache_Floryn_1995 a răspuns:

O porcarie iauzi aici :
Intr-o seara intr-un cimitir cativa tineri vroiau sa isi testeze curajur
si sa intre noaptea tarziu sa vada cat rezista... Dar acest lucru a fost ultimul lucru in
care si-au putut testa curajul...In aceea noapte ceva neasteptat s-a intampplat. a fost
gasita o fata :
TIneri:
-Hei, esti bine?!
-Da sunt bine.
-Ce cauti aici singura in cimitir? Vrei sa te ducem noi cu masina acasa?
-Am venit aici la prieteni mei. Au murit intr-un accident de masina. Si cred ca nu mi-am
dat seama cand a trecut timpul..Ma numesc Teresa.
-Hei Teresa, suntem incantati. Eu ma numesc Violeta, iar ei sunt prietenii mei Carlos,
Andrei si Cristi.
- Incantata.
-O sa te ducem noi acasa. Masina e chiar in fata.

S-au urcat toti in masina..pret de cateva minute nu a vorbit nimeni. Toti erau mirati
de aceasta fata, afara este toiul toamnei iar ea este intr-o rochita de vara din panza
si in picioare goale.
Teresa:
- Vedeti acel punct de pe camp?
-Da. Ce este cu el?
-Acolo a avut loc un accident groaznic. Au fost o groaza de morti..Si eu am facut parte din acel
accident.
-Ohh
-Si sunt moarta...
Teresa a inceput sa tipa. a avut loc un accident cu toti din masina. Au murit mai putin
Cristi. el este in coma. Peste cateva luni politia doreste sa investigheze acest caz si
gasesc niste oase care nu erau complete. Acestea au fost duse la analize si de aici si-au
dat seama ca acele oase apartineau unei fete de 19 ani Teresa Fidalgo care a murit in 1983
intr-un tragic accident de masina. Peste 2 ani Cristi iese din coma dar nu isi aduce nimic
aminte din seara aia. Stia doar ca statea langa sofer si a zis ca a simtit frica...

| IoanaSV a răspuns:

Este fata care s murit pe o autostrada din Portugalia si acum bantuie si ucide orice sofer care vrea sa o ajute cu autostopul

| Mirkutza99 a răspuns:

Buna. Am citit recent si eu povestea despre aceasta fata pe internet. Este vorba despre o fata care moare intr.un accident de masina in portugalia si se spune ca de fiecare data cand trece cineva pe acolo este o fata care face autostopul si ea este de fapt fantoma si cica ii omoara pe soferii care se opresc sa o ajute. Dar astea sunt superstitii prostesti. Nu crede in ele. Imi dai te rog funda?

| Borcea_Radu_1990 a răspuns:

Este un masss dat de cei fricosi big grin

| Andreea_Ddeyaa_2000 a răspuns:

In loc sa moara mama o murit masa)))

| TheWhiteEmderman a răspuns:

Mdea tocmai azi am primit si eu mesajul ei pe FB... de aia ma aflu aici. Ma rog mie mi se pare o chestie tampita deci nu ai de ce sa te temi daca cumva ai primit si tu acel mesaj laughing

| Medenet_Daniel_1969 a răspuns (pentru pintexim):

Da

| paulaflorea a răspuns:

Cica e o fantoma da nu-i adevart am priit un mesaj me facebook despre ea

| sabin364 a răspuns:

O c**va

| sabin364 a răspuns:

Cum naiba se culca cu toti ibtro noapte parca n-ar fi avut iubit pe bune nu a avut a murit inainte sa se marite in padure da e cam ciudat