| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cine este pilot de Avion? Se conduce aproximativ ca o mașină, ca un ATV? Sau sunt diferențele mari între ele?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Diferențele nu sunt mari; sunt chiar enorme.

| Vântulalb a răspuns:

Aproximativ deloc!

| gabicoo a răspuns:

Eu!
Se conduce mai ușor decât o Dacie Logan!

| Wr3nch a răspuns:

Sigur gasesti poloti de avion pe TPU.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru mihai69):

Și care ar fi?

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, se piloteaza foarte usor un avion. Ca sa fii pilot iti trebuie doar vreo 20000 euro pentru scoala si vreo cateva mii de ore de zbor. Foarte simplu

| Feri5 a răspuns:

Diferențele sunt de la cer la pământ. Plus că depinde și de avion.
Sunt avioane cu un motor (turbopropulsor) gen Cessna care e ceva mai ușor de pilotat și se folosește la cursurile școlilor de piloți. Sunt avioane bimotoare, gen Airbus A320, A321, etc. Mai sunt și cvadrimotoare gen Airbus A380, B-747. Astea cu patru motoare sunt avioane lung curiere și foarte grele, de aceea sunt cel mai greu de pilotat.
Spun din experiență!

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

20000 de euro? Esti modesta! Ce zici de vreo 35- 40000 de euro?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru darrio2007):

20000 in cel mai bun caz