| DaBlackPoison a întrebat:

Cine imi poate trimite cateva urari pentru Craciun care ar fi potrivite pentru o invatatoare/profesoara etc? Vreau ceva mai special, adica nu aceleasi urari care se gasesc peste tot si le foloseste oricine.

Răspuns Câştigător
| LinetteAphrodite a răspuns:

Frumusetea iernii, cu dulcele ecou al colindelor si cu imaginea celor dragi in suflet sa va aduca implinire, iubire si fericire.Sarbatori fericite! sau Cu ocazia Nasterii Mantuitorului printre fulgii de nea ce-si impletesc dansul pe uzica vesela a colindelor va urez sa aveti un Craciun Fericit, plin de bucurii si sanatate.Sarbatori fericite! sau In prag de iarna va doresc multa dragoste, sanatate, impliniri si fericire, iar craciunul sa aduca in suflete pace si lumina.Sarbatori fericite! Funda?

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Sarbatori fericite! Sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. Ca de obicei, sa ne adunam in jurul bradului alaturi de familie si de cei dragi, sa lasam lumina Craciunului sa ne patrunda in case si sa ne bucuram de magia sarbatorilor. La multi ani!
-
Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde. Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite. LA MULTI ANI!
-
Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui, darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc!
Bucuria vine din lucruri marunte; Linistea vine din suflet, Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre! Un an nou fericit!
-
Dragii mei, a venit si mult asteptatul Craciun! Va doresc sa aveti parte de tot ceea ce este mai frumos in viata, Mosu' sa va aduca tot ceea ce va doriti si fiecare fulg de nea sa aduca in sufletele voastre multa fericire si iubire! Sarbatori Fericite!
-
Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc ca niciunul dintre visele tale sa nu ramana neimplinit.

Fie ca sarbatoarea Craciunului sa iti umple sufletul de bucurie, sa iti aduca pace si liniste in suflet, iar lumina lui minunata sa iti lumineze in continuare pasii in viata. CRACIUN FERICIT
-
La mult ani si bucurii Pentru voi iubiti "copii"! La multi ani si sanatate Ca-i mai buna decat toate! Numai bine va doresc Pentru ca mult va iubesc!
-
Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!

Zboara acest mesaj de sarbatori ca o pasare maiastra, fie ca linistea, caldura si bucuria sa umple sarbatorile dumneavoastra
-
Magia sarbatorilor de iarna sa-ti aduca multa liniste in suflet, bucurii, implinirea viselor si mai ales, multe cadouri si surprize placute. La multi ani pentru anul nou 2009!
-
Doresc ca NASTEREA DOMNULUI sa iti aduca in suflet multa lumina si caldura sufleteasca. Sarbatori Fericite si sa ai parte numai de bucurii in noul an. La Multi Ani!
La aceasta cumpana dintre ani, lasa sa treaca prin fereastra sufletului tau, magia sarbatorilor, lasa-te cuprinsa de fericire si bucurie si ramai asa pentru tot restul vietii. Fii raza mea de soare si lumineaza-mi aceasta trecere, vino cu mine in lumea dragostei fara sfarsit.
-
Acum, cand sarbatorile crestine se apropie cu repeziciune iti doresc: pace in suflet, bucurie fara margini, sanatate cat cuprinde, credinta in bine si saruturi o mie.
-
Cu fiecare fulg de nea ne apropiem de un an nou pe care vreau sa il petrecem numai in fericire, bucurie, dragoste! La multi ani!

Craciunul este acea sarbatoare minunata care ne da putere sa fim mai buni, mai generosi si mai curajosi. Sa indraznim sa visam si sa speram mai mult, sa credem cu tarie ca anul ce va incepe va fi mai rodnic si mai fericit. Craciun Fericit si un An Nou mai bun!
-
Sfintele Sarbatori sa te gaseasca fericita si sanatoasa si sa iti aduca tot binele din lume. Un An Nou fericit si bogat. LA MULTI ANI!
-
Anul Nou sa va daruiasca sanatate, pace in suflet si prosperitate pentru dumneavoastra si familie. "La Multi Ani"
Cu ocazia Sfintelor Sarbatori De Craciun si a Anului Nou primiti din partea mea un sincer "La Multi Ani", tot ce va este de folos sa se realizeze si nimic sa nu va innoureze "cerul" senin al vietii!

Craciunul este acea sarbatoare minunata care ne da putere sa fim mai buni, mai generosi si mai curajosi. Sa indraznim sa visam si sa speram mai mult, sa credem cu tarie ca anul ce va incepe va fi mai rodnic si mai fericit. Craciun Fericit si un An Nou mai bun!

Sarbatori fericite! Mos Craciun sa va daruiasca multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. Ca de obicei, sa ne adunam in jurul bradului alaturi de familie si de cei dragi, sa lasam lumina Craciunului sa ne patrunda in case si sa ne bucuram de magia sarbatorilor. La multi ani!