| CosminCSM00 a întrebat:

Cine imi spune si mie cateva orase din Romania traversate de paralela 45 de grade lat. N si cateva orase traversate de meridianul de 25de grade longitudine E. Imi trebuie pentru tema de maine la geografie dar va rog sa fie corecte sa nu imi puna 4laughing. Cele mai bune FUNDA.

1 răspuns:
| crysty120 a răspuns:

Stiu doar judetele poate te ajuta:Caras Severin,Gorj,Valcea,Arges,Dambovita,Prahova,Buzau,Braila, Tulcea, Mehedinti si cele de meridianul de 25 de grade longitudine E:Maramures,Bistrita-Nasaud,Mures,Harghita,Brasov, Arges, Teleorman