| Andrushka98 a întrebat:

Cine imi spune si mie cateva probleme distractive la matematica? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Efectueaza:
2+7=
1+1=
Ma rog..asta de amuzament. Fii atenta:\
1.Intr-o cutie sunt 58 de cutii albastre si 19 cutii verzi. Daca mai adaugam 47 de cutii rosi si luam 50 de cutii albastre, Cate cutii vor mai ramane in cutie>
laughing
2. Un clovn are intr-un buzunar 2 carti in cele doua carti mai are 2 mingi de pinpong iar in cele 2 mingi de pinpong mai sunt doua ambalaje si in cele doua ambalaje mai sunt 2 bomboane. Daca clovnul are 2 buzunare cate bomboane sunt in cele 2 buzunare? happy laughinglaughing