| RalucaSahnada a întrebat:

Cine imi spune si mie o legenda de groaza?

Răspuns Câştigător
| Drunkk a răspuns:

Contesa Elisabeta

ontesa Elisabeta din Ungaria care a ucis 700 de tinere si care avea sa fie prima criminala in serie.Aceasta intamplare mi-a spus-o si mie mama mea cand eram mica. Persoana care a pomenit de aceasta contesa a uitat sa precizeze de ce ucidea acele fete. Eu stiu pentru ca mi-a spus mama mea si va spun si voua, se pare ca acea contesa a fost informata de niste vrajitoare ca daca vrea sa fie mereu tanara si frumoasa trebuie sa faca baie tot timpul, in sange! Si contesa a ascultat de sfatul acestor vrajitoare si in fiecare saptamana rapea noaptea cate o tanara care era singura pe strada sau din targuri si le inchidea in subsolul casteluilui unde avea un fel de presa in care punea sarmanele fete si doi oameni strangeau acea presa pana iesea si ultima picatura de sange din trupurile gingase ale fetelor. Si apoi sangele care era strans intr-un vas era pus intr-un fel de cada unde contesa se scufunda cu placere razand diablolic la gandul ca avea sa ramana mereu tanara si frumoasa. Atata vreme cat ea facea baie in sange nu imbatranea si de aceea avea nevoie de noi victime si de fiecare data cate o familie ramanea doar cu durerea in suflet. A fost descoperita datorita cadavrelor care fiind foarte multe contesa nu mai avea unde sa le acunda si oameni ei au inceput sa le arunce pe campurile din imprejurimi. Intr-un final a fost prinsa si pentru a suferii si ea nu a fost condamnatata la moarte ci a fost inchisa intr-o cusca de 1 m fara apa si fara mancare.

Criminal din Iad

lla si Julie erau colege de camera la internatul la Universitatea unde invatau.

Totul a inceput intr-o vineri cand Ella a decis sa mearga acasa in weekend.

Era seara si ella si-a facut bagajul ajutata de Julie si voia sa plece.

-Sigur vei fi bine? zice Ella.

-Da! Stai linistita!

-Bine.Atunci eu am plecat.Ai grija de tine!

-OK.Stinge lumina. Vreau sa dorm. Sunt foarte obosita!

Ella stinge lumina si iese. In urma ei aude usa incuindu-se.Merge la parcare pentru a-si lua masina si constata ca a uitat cheile si merge sa le ia. dupa ce ajunge si bocaneste trage de usa si, surprinzator, usa era deschisa. Intra si ia cheile fara sa aprinda lumina pentru ca credea ca Julie doarme.

Iese si pleaca.

Luni dimineata se intoarce.Crezand ca Julie nu e acasa intra in dormitor si...Incremeneste. Deasupra patului era Julie spanzurata de picioare cu capul taiat.Capul era pe patul plin cu sange si avea pe fata un zambet infiorator.

Se intoarce si vrea sa puna mana pe telefon sa sune la politie dar vede oglinda pe care era scris cu sange "BINE CA NU AI APRINS BECUL". Atunci lesina.

Este gasita de un pedagog are anunta politia.

Politia nu a reusit sa gaseasca niciun criminal, dar s-a aflat ca Julie facea parte dintr-o secta de spiritisti.

Maria insangerata

K.Am auzit multe povesti despre bloody marry(maria insangerata).Pot sa spun ca am auzit si pe la scoala despre ea.

Bun,deci o sa va spun povestea adevarata a ei.

Maria era o fata frumoasa,cu un par atat de frumos,incat toata lumea ii spunea pe strada despre cat de frumos era parul ei.

Dar tatal ei nu era deloc mandru de fata lui si credea ca il face de ras cu parul acela lung.

Asa ca intr-o noapte,in timp ce fata se uita in oglinda,tatal ei(nu stiu cum) a adormit-o pe Maria, si i-a taiat parul.

Cand s-a trezit, fata a observat ca parul ei era taiat si a facut o criza.Si-a taiat venele, dupa

care si-a infipt un cutit in inima

(oribil)

Se spune ca fetele cu varsta cuprinsa intre 9 si 20 ani(respectiv eu), dupa ce se uita in oglinda, sa spune de 12 ori la ora 12 noaptea:

,,Vai Maria ce par frumos ai!" si li se va arata in fata(mai degraba in oglinda).Va avertizez ca eu si verisorul meu(mie imi era frica)

am incercat si, in oglinda nu ni s-a aratat, dar cand verisorul meu s-a dus acasa s-a asezat ceva langa mine.Am crezut ca Marius(varameo)vroia sa imi fac o farsa, dar cand m-am intors

era o fata(maria) si mi-a spus :"Nu mai incerca asta! De data asta te-am iertat dar data viitoare nu se va mai intampla asa!"