| lady2004 a întrebat:

Cine imi zice povesti? voi incepe eu imediat cu una si as vrea sa imi mai ziceti si voi! caut povesti de:
-dragoste
restul cu ce vreti voi! nu caut de groaza!

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Uneori dragostea implica si groaza, mie asa mi-a parut! Dar daca vrei sa fii ferita de groaza, partial, citeste 'Fetita cu chibrituri ' de Andersen. Sau Idiotul ' de Dostoievski, daca esti mai matura.Sau Printul Fericit al lui Oscar Wilde.Dar mai bine nu le citi caci vei plange!
Dragostea nu este fara 'groaza' decat in finalul povestilor! Dar si atunci 'daca'.