| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Cine se ofera voluntar in Haiti? Pe mine ma bate gandulthinking insa imi este si teamaworried

9 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi explică:

@Harciog, teama de a nu ma mai intoarce sa-mi reiau loculwinkingDaca as avea atata siguranta ca ma intorc vie de acolo, as face-o sa morwinking

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Mie in schimb mi-e frica de faptul ca nu o sa ii mai vad pe cei dragi:-s... ce mi se va intampla?

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Mergi pe criteriul ca:"De ce ti-e frica nu scapi", am dreptate, nu? Si DA imi este frica de moartesaddesi nu ar trebuithinking)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teama de ce domnisoara? Daca ar fi posibil sa plec dar la intoarcere sa-mi reiau locul fara alte intreruperi sa mor daca as mai sta pe ginduri, indiferent peste ce riscuri as da acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnisoara, mie, spre deosebire de tine, nu mi-e frica de moarte cea ce-mi da siguranta ca ma voi intoarce. Dar unde? Tie iti recomand sa ramii caci ti se va intimpla sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu am timp, daca imi dai de la tine m-as ducelaughing Nu imi e frica de atacuri, sunt in stare sa ma apar.
Dar niste prietenii americani, au dus alimente in Haiti si au fost atacati... Acum ramane la alegerea ta. Chiar daca le faci bine, ataca din foame, criza, disperare, depresie, teama.
Depinde cu cine te duci, cu ce organizatie. Stiu ca cei de la UNICEF sunt protejati de trupele NATO.
In perioada ma bate gandul sa scot pe piata un documentar despre Haiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as oferi voluntara dar in clipa de fata am unele probleme financiare, si nu pot pleca, ar insemna sa-mi pierd locul de munca si de aici decurg alte probleme, nu are rost sa le insir aici, dar teama nu mi-ar fi sa plec! Exista peste tot un risc, poti pati ceva si in somn daca e sa fie.asa ca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa merg voluntar in Haiti dar nu stiu cu cine sa iau legatura. Nu mi-e teama de altceva decit ca imi va fi cumplit de mila de acei oameni si voi plinge toata ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as pleca acum in momentul asta, dar nu prea dispun de situatia financiara necesara. Daca stiti cumva o organizatie care trimite voluntari in Haiti dati si voi un e-mail (cadu.catalin@yahoo.com)