| DanaIOANA94 a întrebat:

Cine stie limba italiana bine? intreb asa pentru ca as dori sa invat cat de repede prosbil sa vorbesc italiana.multumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

O limba nu se invata rapid, o limba se cunoaste, in primul rand o limba are o baza de 3000 de cuvinte, daca inveti 3000 de cuvinte vei intelege 97% din ce se vorbeste zilnic in comunicatia zilnica, vei intelege filme, muzica, vei putea citi etc desigur si filmele cu subtitrare in romana ajuta foarte mult si cunoasterea celor 100 de verbe, astea sunt baza unei limbii, nu trebuie sute de mii de cuvinte, cand cunosti cuvinte, verbe poti face propoziti
http://www.101languages.net/italian/
http://verbe.ro/verbe_italiana.php
multa bafta, eu spun ca in 3 luni poti vorbi la nivel mediu daca te pui pe treaba italiana e usoara eu inteleg cam 70% fara sa o fi invatat-o vreodata, si da vei vorbi cand vei cunoaste ceea ce vorbesti logic

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nașul Endoryus e posibil să știe.