| Lelia18 a întrebat:

Cine sunt eu?
S-ar putea sa va mire daca va zic ca raspunsul la aceasta intrebare e greu de dat. Sunt o fata... o fata ce acum isi cauta drumul spre definirea sa ca femeie. O fata ce are inca multe intrebari despre ea insasi. Ceea ce pot sa va zic, sunt putinele lucruri pe care eu le stiu despre mine: ca sunt studenta, ca imi place sa citesc, ca imi place muzica, ca imi place sa scriu, sa calatoresc, sa urc pe munte. Ca iubesc!
Cine esti tu prietene?

35 răspunsuri:
| Picasso a răspuns (pentru Lelia18):

Unii, daa, unii nu! Deci ce studiezi? Ingerii?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu sunt omul din liftul tau.

| TheCritic a răspuns:

Yeiii... eu sunt inca un copil si mereu o sa fiu unul. Ca hobby-uri, pot spune ca impart aproximativ acelasi ca si tine. Sunt o persoana prea energica, daca stau fara sa fac nimic inseamna ca fac ceva in minte, omor prostia, pun la cale un plan de distrugere a omenirii, bat pe cineva, repar ceva, etc. ori sunt pe moarte, ceea ce nu s-a intamplat inca. Daca mie imi spui un banc, sa te astepti sa rad abia dupa 5 minute pentru ca desi am un simt al umorului destul de bine dezvoltat, trebuie sa procesez informatia in toate modurile posibile. Am atins deja fericirea pe care nicio problema sau niciun eveniment nu mi-o poate lua nimeni inapoi. Desi n-am implinit inca varsta majoratului, sunt logodita cu persoana perfecta. Analizez oamenii si gesturile lor si le fac profilul psihologic dupa cateva discutii, asa ca imi aleg foarte bine si minutios prietenii, iar daca ne vezi impreuna, zici ca am fost adusi de catre o cioara sau chiar de un Flappy Bird (ca deh`! e la moda), nu de niste fiinte ce pretind a fi superioare altor vietuitoare. Eu sunt Iris, prieten drag! happy

| Duucu a răspuns:

M-am prins, îți plac filozofiile astea ciudate.Dar îs atăt de ciudate că răspunsul la ele devine mai ciudat.
În primul rănd eu nu sunt, nu mă pot defini fiindcă încă nu sunt nimic.Eu exist, dar dacă nu schimb ceva, existența mea rămăne doar la nivelul de "existență". Pănă la "a fi" trebuie să aleg un drum.
1/10^6 oameni pot spune că "sunt", restul doar există.
Prostii... sunt doar un idiot, fiindcă nu îmi plac schimbările și prefer ca toată viața să fac același lucru.

| Lelia18 explică:

Sa intorc capul dupa tine, sau dupa masina? Ce te face sa crezi ca dragostea ar tine doar 3 luni?