| Lelia18 a întrebat:

Cine sunt eu?
S-ar putea sa va mire daca va zic ca raspunsul la aceasta intrebare e greu de dat. Sunt o fata... o fata ce acum isi cauta drumul spre definirea sa ca femeie. O fata ce are inca multe intrebari despre ea insasi. Ceea ce pot sa va zic, sunt putinele lucruri pe care eu le stiu despre mine: ca sunt studenta, ca imi place sa citesc, ca imi place muzica, ca imi place sa scriu, sa calatoresc, sa urc pe munte. Ca iubesc!
Cine esti tu prietene?

35 răspunsuri:
| xVictor a răspuns:

Un simplu baiat care traieste intr-o lume virtuala in mintea lui pentru ca prefera sa ramana nemuritor si rece intr-o lume care nu trece decat un fraier obosit intr-o viata de lipsit. Sunt smecher la mine in oras iubesc muzica am tovarasi am prieteni adevarati am de toate. parintii mei imi ofera tot ce vreau. dar sunt nemultumit pe plan emotional deoarece nu am dat decat peste panarame pe interes. am o vila si mai stiu eu ce dar e degeaba daca nu ai o femeie care sa-ti gateasca spele si sa-ti spuna dimineata cand te trezesti. iubitule te iubesc ma duc sa-i dau de mancare la copil! sper sa-ti placa raspunsul meu cu toate ca nu ai ales categoria corecta. A si daca u esti acea fata din profil arati bine! Varsta? am 16 ani mamica

| CristinaCtC a răspuns (pentru xVictor):

Da ce-i o femeie? Sluga barbatului? waiting

| AlexanderAdrian a răspuns:

Unu plictisit de clisee plangacioase.

| xVictor a răspuns:

Eu cred ca astea-s obligatiile femeii. repet OBLIGATIILE pentru ca sa zicem nu te duci u pe santier sa cari sute de kg. si pun pariu pe organele mele interne ca u niciodata nu o sa ajungi intr-un scaun pe post de director. asa ca nu mai comenta si inghite nu eu te-am facut femeie. ci mama ta ei sa-i sari in cap

| Lelia18 explică (pentru xVictor):

Din raspunsul tau, am impresia ca faci parte din categoria "cocolariilor". Sper sa fie o impresie doar! Cuvinte de genul: "smecher", "panarame", "vila" happy In plus, ideiile pe care le ai despre femei, nu-mi plac. Nu crezi ca dragostea trebuie sa insemne si respect, si ajutor reciproc intre parteneri? Datoria noastra e doar sa gatim, sa spalam vase si sa ii crestem pe cei mici? Inca traiesti cu optica aceasta?
Multumesc de complimenthappy Dar in mod sigur, nu m-as orienta spre acest gen de barbati cu idei asemanatoare ca ale talehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici,pe TPU, nu ne mai mira nimic de multa vreme, deci nu-ti fa griji pentru asta.In schimb tu ar cam trebui sa-ti faci probleme ca ti-ai luat mare belea pe cap…
Da` o sa vezi tu mai tarziu la ce ma refer.
Oricum bine-ai venit pe site.
Cat despre poza de la profil, esti cam decoltata – si ai putea sa dai si tu centrala aia mai incet, ca ai vazut cat vine factura la gaze.Si bate si caldura pana aici, dupa cum vezi…
In rest si noua ne place frumosu` si suntem sensibili, dar dupa cum ti-am mai zis, o sa te convingi despre asta in vreo 2-3 zile…

| Lelia18 explică (pentru anonim_4396):

Cancelled, ce vrea sa insemne: "Aici, pe TPU, nu ne mai mira nimic de multa vreme, deci nu-ti fa griji pentru asta. In schimb tu ar cam trebui sa-ti faci probleme ca ti-ai luat mare belea pe cap…"
Asta ce vrea sa insemne? Vrei sa ma sperii? Dar nu mi-e frica! Stiu ca lumea internetului e plina de oameni si oameni. Dar important e ca noi sa reusim sa sa-i separam pe cei buni, de cei rai! Sper sa am aceasta capacitate si "sita" sa-i separe.
happy Poza asta am facut-o asta vara si era caldlaughing)

| Picasso a răspuns:

Semanam, mi putin ultima parte si sexul big grin. Ce studiezi, si unde anume?

| Dariusuu a răspuns:

Fiecare dintre noi avem întrebări despre noi cât şi despre viaţa. Poate că nu vom găsi răspunsul niciodată dar asta nu ne împiedică se ne întrebăm cine suntem noi cu adevărat.

Momentele din viaţa ta îţi vor arăta cu adevărat cine eşti, fii sigură.
Cine sunt eu?
Un amestec de băiat sensibil, cu simţ al umorului şi puţin orgolios.

O zi frumoasă îţi doresc happy.

| Lelia18 explică (pentru Dariusuu):

In sfarsit! Multumesc Butterfly!happy Ma uit la comenturiile anterioare pe care le-am primit... De ce aceste persoane sunt atat de negativiste? De ce nu accepta noul? De ce incearca sa te sperie? Multumesc mult pentru urarehappy Si tie o zi plina de soare!

| NotToday a răspuns (pentru Lelia18):

Stii cum e... E tare simplu sa judeci o persoana dupa aparente. In lumea moderna, caracterul omului se defineste in mare parte dupa opiniile sau reactiile altor oameni. Daca el a avut unele momente mai delicate, induse de niste persoane cu caractere mai "infecte", automat trebuie facut cocalar? Foarte important: nu mai judeca pe nimeni, pentru ca si tu poti fi judecata in diferite moduri, si stim amandoi cat de multa importanta se pune pe increderea de sine in generatia asta.

| Mimisake a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Un om normal in sfarsit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lelia18):

Bine.Esti trecuta la ``fete curajoase``. Adica eu am un carnetel, intelegi? Si am ``alintate``,``increzute,``prea mici``,``prea mari-peste 21-adica,``de incercat``, iar acum am inaugurat si-o rubrica noua cu tine - ``curajoase-nu te baga!``
Si mai am ``ai fost un porc``- dar asta e de acum 2 ani cand ma certam cu ele...

| Lelia18 explică (pentru anonim_4396):

Interesanta treaba cu carnetelul! Cred ca o sa-mi fac si eu unul!happy Si o sa trec in el " nesimtiti", "afemeiati", "dragalasi", "seriosi", "cu bun simt", "derbedei"... Iar atunci cand o sa vad ca cineva, se va mentine mereu pe aceeasi linie a lui, si neconforma cu princiipile bune din viata, si va continua mereu asa, zbang! O sa-l consider doar un simplu "mobilier" din casa. Putem vorbi cu dulapul?

| CandyHearts a răspuns (pentru xVictor):

Auzi...bai copilasi de 16 ani...tu nu sti nici tabla inmultirii bine si vi sa faci pe filosoful cu noi.Tu nu ai de unde sa stii ca ea nu va "ajunge intr-un scaun pe post de director", dar in cazul tau e clar ca daca vei continua sa vorbesti asa de fete ele te vor ajuta sa ajungi intr-un scaun cu rotile.Nu te supara dar e enervant sa vezi cate un "destept" care daca s-a intalnit cu doua panarame atunci toate fetele sunt panarame. In plus sunt multe femei care lucreaza cot la cot cu barbatii lor, cel putin in familia mea toate femeile lucreaza si nu asteapta ca barbatii lor sa le dea bani si pe langa asta ele mai fac si treburile casei, iar voi in timpul acesta stati si comentati.Iar faza cu santierul ce vina are femeia ca tu nu ai suficienta minte sa ajungi undeva mai sus si sa nu cari sute de kg? "asa ca nu mai comenta si inghite nu eu te-am facut" barbat.

| neutrino a răspuns:

Un om pe niste scari...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lelia18):

Se simte putin ca am avut dreptate, asa-i?
In fine, asta-i doar incalzirea...
Auzi? Da` nu ma bagi si pe mine la vreo categorie din-aia, ca sa stiu si eu cum stau.Doar eu ti-am dat ideea, nu? Ar trebui sa spargi gheata cu mine, asa ar fi corect, nu crezi?

| RAY a răspuns:

Totul si totusi nimic

| Lelia18 explică (pentru anonim_4396):

Hei Cancelled! In seara asta am alergat prin parc.happy Am facut incalzirea! Serios!
Imi spui sa sparg gheata! Dar eu, deja am spart-o! Dar nu cu tine, ci cu altcineva nesimtit... si pe care l-am blocat. happy

| Lelia18 explică (pentru Lelia18):

Da, i-am blocat accesul pe profilul meu in acest site!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lelia18):

Stiu,am vazut.Ai facut bine.De-aia m-am si gandit sa te mut de la ``curajoase`` la ``fete destepte``.Eu zic ca-i mai bine, stai mai lejera - nu e aglomeratie prea mare.Te-as bifa si la ``frumoase`` da` nu pot ca are rabbit2014 exclusivitate, e o poveste mai veche - nu te mai plictisesc acum; deci as vrea dar mi-e ca se supara pe mine.Si mai e si nervoasa azi ca s-a lovit in nu stiu ce usa si s-a invinetit toata si mi-e sa nu-i casune pe mine...
In rest,poate mai vorbim si iti mai dau idei de categorii ca mai am, nu-i problema.
La mine in carnetel mai sunt asa:``fete interesante, dar sunt prea batran pentru ele``,``chiar daca n-am sanse tot ma tin de capul lor`` si ``poate duci si tu gunoiul ala astazi, off Doamne, nu mi-ai dat si mie un barbat calumea! Si nu uita sa te duci la interviu``...
Mda...
Asta ultima nu stiu ce inseamna...
Da` nu-i scrisul meu...

| Lelia18 explică (pentru anonim_4396):

Daaaa, are dreptate sotia! Trebuie sa duci gunoiul! Hello,
Mi-am deschis si eu carnetelulhappy Si ma tot gadesc... oare unde sa te trec?
" ma ia cu vorba dulce..."
" oare ce urmareste acest tip?"
happy

| AndraRox a răspuns (pentru xVictor):

Mai bine femeie cu demnitate decat un baiat de 16 ani cu mentalitatea asta. A trecut de mult vremea in care femeia era sluga barbatului. Unde vezi asemenea exemple? In familia ta, mama ii este slujnica tatalui tau? Urat asa. Obligatia femeii este sa-si pastreze respectul de sine orice ar fi, sa nu accepte vreodata unul ca tine langa ea. Invata daca vrei sa ajungi cineva, nu te pune nimeni sa cari sute de kg pe santier. Ai 16 ani, nu 60. Crezi ca stii tu ce inseamna o femeie!?

| AndraRox a răspuns:

Sper sa ti se suspende raspunsul!

| Miauti a răspuns:

Ce intrebare de agatat masculii, deja au pus ochii pe tine. 1 nu sunt prieten, pentru ca nu te cunosc. 2 nu cred ca ai dori sa ma cunosti

| Lelia18 explică (pentru AndraRox):

Multumesc Andra! Dar ideea cu suspendarea raspunsului pentru AuziFFaBau nu cred ca e o idee buna! De ce? Hai sa il lasam sa vada si el opinia oameniilor, prin cei scriu si ii raspund happy Eu sunt sigura, se va corecta!
AuziFaBau, ma auzi? sunt cu tine! Si nu fi suparat pe mine! Vreau sa fim prieteni!

| Lelia18 explică (pentru Miauti):

Intr-adevar, nici eu nu as dori sa te cunosc...
Dar ce urat imi suna comentul tau Vrei sa mi-l traduci?
" Ce intrebare de agatat masculii, deja au pus ochii pe tine"

| Lelia18 explică (pentru Picasso):

Ingerii au sex? Vreau sa fii un inger in adevaratul sens al cuvantului! happy

| Radu284 a răspuns (pentru Lelia18):

Aia e mama, nu sotia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lelia18):

Dupa cum vorbesti, pari troll care sta la pescuit.