| Valuta_Patricia_1995 a întrebat:

Cine vrea o vacanta an Republica Moldova? de ce?

7 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Eu vreau! N-am fost niciodata acolo, iar pentru mine Rep. Moldova reprezinta tot Romania si sunt sigur ca sunt multe locuri interesante si acolo.

| Valuta_Patricia_1995 explică (pentru ThePoet):

Esti sigur ca vrei?happy
Te invit la mineebig grin
Acum stau an Rep.Moldova.

| ThePoet a răspuns (pentru Valuta_Patricia_1995):

Cum... tu inviti straini la tine? Sau eu crezi ca ma duc la straini? laughing Daca vrei sa inviti un strain la tine trebuie mai intai sa-l cunosti, un id de mess ceva si sa vorbesti. E doar parerea mea.

| Valuta_Patricia_1995 explică (pentru ThePoet):

HeY,heY,heY...
chiar nu intelegii?)
normal ca nu dau o invitatie aceluia pe care nu-l cunoscc...*
a fost doar asaa)big grin
am glumit. daca intelegii^_^
aa...si inca ceva nu ma crede proasta daca scriu in ((in)) loc de î din a
sunt obisnuita traind de ceva timp in Rep.Moldova.
Chiar si accentul l-am prinss*tongue

| ThePoet a răspuns (pentru Valuta_Patricia_1995):

Daca am o slabiciune atunci aia este intelesul glumelor. Nu te-am considerat proasta daca scrii nu stiu cum, e problema ta cum scrii, deocamdata se vede ca sti gramatica, asa ca o greseala de genul asta se trece cu vederea usor.
Apropo, am speranta ca intr-o buna zi nu-i vom mai spune Republica Moldova ci Romania.

Basarabia Pamant Romanesc!

| Valuta_Patricia_1995 explică (pentru ThePoet):

Stii ...si eu imi doresc asta.,dar moldovenii nu,ei vor sa fie uniti cu Romania, dar vor sa se numeasca toti impreuna la fel Republica Moldova, nu Romania...Cel putin asa intelg eu stind de ceva timp printre ei.happy
Daca chiar vii odata pe aici. iti spun plusurile si minusurile tarii*
+Oameni buni, harnici, primitori fata de romanihappy
+Mancare mai bunabig grinnu foarte sofisticata..credemaa)
+Traditii frumoase, multi oameni crestini ortodoxi(asta nu il socot ca un plus...doar as spun)
+Sunt foarte veseli si indrazneti, razbatatori mai exact!
-Situatie politica
-Criza.*
-Drumuri extra- mega rele_)
-Foarte multe accidente...
-Mii de alcoolici.big grin
-vreo 40% din oameni sunt cam prostuti de felul lor.)
-pentru cei din scoli si gradinite nu prea sunt condtii happy
Cam asta e totull*

| Valuta_Patricia_1995 explică:

Sunt putin ''andragostita''
Vreau niste status de genu asta''Jє т'aιмє. pana la moarte''
Daca ma antelegeti`big grin