| unu3doi2trei1 a întrebat:

Cineva pe care îl știi are un hobby, o pasiune. Dacă te apunci și tu de acel hobby înseamnă că o copiezi/ îl copiezi ținând cont că acea persoană are hobby-ul respectiv dinaintea ta? Vă aștept părerile happy

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Inseamna ca vrei sa faci acel lucru pentru ca iti place. Dar indiferent de lucru, nu o sa il faci niciodata la fel. O sa fie stilul tau personal.

Deci tu faci ce faci tu, acea persoana face ce face ea. Nimeni nu copiaza nimic.

| SilentRain a răspuns:

Se numește pasiune comuna, nu copiat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poți spune că te inspiri, asta cu copiatul o auzeam doar în școala generală laughing.

| unu3doi2trei1 explică (pentru supadeceapa):

laughing Doar m-am inspirat de la colegu', nu am copiat laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Nu-i nimic rău în asta laughing

| Dismally a răspuns:

Asta e o tampenie, cum sa il copii? Ar insemna ca si acea persona a copiat pe altcineva si tot asa, toti ar trebui sa avem hobby-uri unice ceea ce ar fi al dracului de greu avand in vedere ca suntem peste 7 miliarde laughing

| unu3doi2trei1 explică (pentru Dismally):

La modul că nu te interesează hobby-ul acela, cunoști persoana cu hobby-ul respectiv, după un timp, începe să te intereseze și pe tine, din motive varii, ce au sau nu legătură cu el. De exemplu:nu te înteresa înainte dar ai văzut la respectivul/a cu ce se mănâncă, cum e și ți se pare mișto, fain și vrei să încerci și te deprinzi cu asta sau știi acea persoană și te decizi să te apuci datorită unei reclame, videoclip, post, ai o motivatie interioară etc.

| Dismally a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Pai cam asa incepe un hobby, vezi unde, ti se pare interesant, te atrage acel lucru si incepi si tu. Daca vei fi cu adevarat pasionat sau e doar o faza de moment se va vedea in timp.